Togg’a, Kazakistan’dan İş Birliği Teklifi!

2 Paylaşımlar

Yaklaşık olarak 2 yılı aşkın süre önce Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa süre içerisinde tüm dünya ülkelerine yayılan koronavirüs salgını, ülkemiz ekonomisine olduğu kadar diğer ülkelerin de ekonomilerine direkt olarak zarar verdi. Salgının yayılımını önleyici aşıların bulunması ve diğer virüs tedbirlerinin başarı ile gerçekleştirilmiş olması, vaka sayılarını düşürdü ve 2 yıllık durağan sürenin ardından ülkeler, aktif ekonomi girişimleri sürdürmeye başladı.

Ülkelerin pandemi sebebi ile bir süreliğine kilit vurmak zorunda kalmış oldukları ekonomik atılımlar ve bu kapsamda gerçekleştirilecek olan iş birlikleri, son zamanlarda büyük hız kazandı. Salgının sebep olduğu büyük tahribatları hızlı bir şekilde onarmak isteyen firmalar ve buna bağlı olarak da ülkeler, kendi çıkarları doğrultusunda hareket edebilecekleri diğer firmalar ve ülke yönetimleri ile iş birlikleri başlattı. Bu kapsamda anlaşma imzalayan iki ülke de Türkiye ve Kazakistan oldu.

Kazakistan’ın Dijital Kalkınma, İnovasyon ve Havacılık Sanayi Bakanı Bagdat Mussin, Türkiye’yi ziyaret etti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın makamında ağırlamış olduğu Mussin, Türkiye ile imzaladıkları anlaşmalardan ötürü mutlu olduklarını belirtti.

Bakan Varank’tan Dış Ticaret Açıklaması!

Bakan Varank’tan Dış Ticaret Açıklaması!

Kazakistan’ın Dijital Kalkınma, İnovasyon ve Havacılık Sanayi Bakanı Bagdat Mussin’i makamında ağırlayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin dış ticaret hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Varank, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: “Dış ticaret alanında koymuş olduğumuz 10 milyar dolarlık hedef, geçerliliğini koruyor. Henüz bu hedefin tam anlamı ile gerçekleşmesi için biraz daha zamanımız var. Şimdilik 3 milyar dolarlık bir dış ticaret hacmimiz bulunuyor.

“İki Ülkenin de Potansiyeli Yüksek!”

Kazakistan ile imzalanan anlaşmalara yönelik açıklamalarda bulunan Bakan Varank, şu ifadeleri kullandı: “İki ülkenin de potansiyeli oldukça yüksek. Ülkelerimiz arasında ki potansiyeli açığa çıkaracak olan işleri birlikte geliştireceğiz. Çok daha iyi koşullarda yaşayan iki ülkeyi, iş birliği içerisinde yakalamış olacağız.”

Yerli Otomobil Togg’a İş Birliği Teklifi!

Türkiye ile imzalamış oldukları anlaşmalardan memnun olduğunu ifade eden Kazak Bakan Bagdat Mussin, yerli otomobil Togg’u işaret ederek şu açıklamalarda bulundu: “Çok beğendik. Böyle büyük ve inovatif projelerde yeni iş birlikleri başlatmak, çok güzel olur.”

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.