Togg Uzmanlarından İtfaiyeye Elektrikli Araç Yangın Eğitimi

Togg Uzmanlarından İtfaiyeye Elektrikli Araç Yangın Eğitimi
0 Paylaşımlar

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinden Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg) markasına ziyaret geldi. Togg uzmanları, elektrikli araç yangını ve kazalarında ilk müdahale konulu eğitim vererek Kocaeli Belediye itfaiyecilerine sunum yaptı. Belediyeden yapılan açıklamaya göre Bilişim Vadisi’nde bulunan Togg’dan eğitim daveti geldi.

Togg uzmanlarından gelen davete istinaden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü Eğitim Birimi (KOBİTEM) ekipleri Togg’a ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyarette Togg’un alanında uzman yetkilileri tarafından dünyada elektrikli otomobillerin geçmişi anlatıldı. Elektrikli otomobillerde kullanılan teknoloji ve gelişmiş araç güvenlik sistemleri de itfaiye ekiplerine tanıtıldı.

Togg’dan Yangın ve Müdahale Eğitimi

Togg’dan Yangın ve Müdahale Eğitimi

Togg uzmanları, aracın sahip olduğu teknoloji ve kaza anında yapılması gereken durumlar hakkında eğitim verdi. KOBİTEM Birim Amiri ve eğitmenlerinin katıldığı ziyarette olası acil durumlarda neler yapılması gerektiği üzerinde duruldu. Elektrikli araçlara yangın anında nasıl müdahale edileceği ve doğru müdahale teknikleri konusunda uygulamalı eğitim verildi.

Togg uzmanlarınca verilen bu eğitimlerde elektrikli otomobillerin yangın durumunda nasıl söndürüleceği gösterildi. Togg uzmanları tarafından itfaiye çalışanlarına verilen bilgiler, elektrikli araç yangını ve kazalarında ilk müdahale konulu eğitimler açısından büyük önem taşıyor.

Eğitimin ardından Kocaeli Belediyesi itfaiye eğitmenleri, yerli otomobil Togg’u daha yakından tanıma fırsatı elde etti. Togg aracının simülasyonunu deneme imkanı bulan personel elektrikli araçlara yangın anında nasıl müdahale edilmesi gerektiğini öğrendi.

Togg Ne Zaman Çıkacak?

Türkiye’de milyonlarca vatandaşın merakla beklediği Togg’un C-SUV modelinin 2023 yılında yollarda olması bekleniyor. Togg CEO’su Gürcan Karakaş, 2022 yılının sonunda üretim bandından indirilmesi planlanan aracın, önümüzdeki yıldan itibaren yollardaki yerini alacağını söyledi.

Togg’un ABD’de düzenlenen CES 2022 fuarında tanıttığı C-Sedan modelinde ise ilk modellerin piyasaya sürülmesinden 18 ay sonra üretimi tamamlanacağı belirtildi. Togg fiyatının ne kadar olacağı konusunda net bir açıklama yapılmadı.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.