Togg kendi kendine park edecek! İşte yerli otomobil Togg’un öne çıkan özellikleri

Togg kendi kendine park edecek! İşte yerli otomobil Togg'un öne çıkan özellikleri

Türkiye’de milyonlarca vatandaşın beklediği yerli otomobilde öne çıkan özellikler bulunuyor. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg) marka adıyla 2023 yılından itibaren yollarda görmeye başlayacağımız yerli otomobil son olarak ABD’de dünya sahnesine çıktı. İlk defa uluslararası bir fuarda kendine yer bulan Togg tanıtımını CEO Gürcan Karakaş Yaptı.

Türkiye’nin mobilite alanında hizmet veren küresel teknoloji markası Togg, CES 2022 fuarında C-sedan modelini tanıttı. Dünyanın en popüler tüketici elektroniği fuarında adından söz ettirmeyi başaran Togg’un sahip olduğu bazı özellikler ise adeta parmak ısırttı. C-sedan modelindeki yeni konsept aracı ile fuarda yer alan Togg için dünya otomotiv basınında dikkat çekici ifadeler kullanılmıştı.

Togg C-Sedan Modelinin Özellikleri Neler?

Togg C-Sedan Modelinin Özellikleri Neler?

Menekşe ve çivit mavisi karışımı bir metalik gri renge sahip olan Togg C-sedan modeli dikkat çeken bir dış tasarımıyla göründü. Kaslı arka tasarım ve ön farlardan başlayıp arkaya doğru uzayan omuz çizgisi, güçlü bir stil konsepti ortaya koyuyor. Aydınlatmalı Togg logosu, Doğu ve Batı kültürlerinin birlikteliğini simgeliyor. Aracın ön camı elektrikli mimari ile uyumlu bir şekilde tasarlanırken jantlarda çok kollu lale tasarımı dikkat çekiyor.

İç mekan tasarımına geçildiğinde ise emniyet kemerlerine sahip 4 adet tekli koltuk görünüyor. Orta kapı sütunu olmadığı için direksiz tasarımla kapılar tıpkı bir kitap gibi açılıyor. Ön koltuklarda açık renk deri kullanılırken, arka koltuklarda koyu renk tercihi göze çarpıyor.

Otomatik Park Özelliği Beğeni Topladı

Yeni Togg C-Sedan konsept otomobilin otonom sürüş teknikleri otomobilin kendi kendine park etmesini sağlıyor. Akıllı mobilite cihazı olarak da adlandırılan Togg C-sedan, boyutlarına uygun bir park yeri bulunca bunu sensörler vasıtası ile algılıyor ve tek tuşla park yerine kendi kendine park edebiliyor. Togg C-Sedan modelinin, 2023 yılında yollarda olması planlanan Togg C-Suv modelinden 18 ay sonra piyasaya sürüleceği ilan edildi.

One thought on “Togg kendi kendine park edecek! İşte yerli otomobil Togg’un öne çıkan özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir