Togg ile blockchain şirketi Ava Labs ortak oldu! Kripto yatırımcıları bayram etti

Togg ile blockchain şirketi Ava Labs ortak oldu! Kripto yatırımcıları bayram etti

Milyonlarca vatandaşın yakından takip ettiği Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg) markası, C-SUV modelinden sonra C-Sedan modelini de tanıttı. CES 2022 fuarına katlan Togg, blok zinciri teknolojileri konusunda stratejik partner arayışını tamamladı. USECASE Mobility ekosistemini bir adım öteye taşımak isteyen Togg ile blockchain şirketi Ava Labs arasında ortaklık imzaları atıldı.

Kripto para yatırımcılarının da yakından tanıdığı Ava Labs, Avalanche blok zinciri platformunu geliştiren ve güvenilir, hızlı, teknolojik Ar-Ge’ye önem veren bir platform olarak tanınıyor. İki şirket arasındaki ortaklık anlaşmasını duyuran Togg CEO’su Gürcan Karakaş, mobilite dünyasında blok zinciri teknolojisinin çok önemli olduğunu söyledi. İlk günden beri Togg kullanıcıları için yeni nesil dijital mobilite çözümleri geliştirmeye devam ettiklerini hatırlattı.

“Togg Sahibi Olmayanlar Bile Yararlanabilecek”

Blok zinciri teknolojisinin kullanım alanlarına değinen Karakaş, “Ava Labs’la yaptığımız iş birliği de Togg kullanıcılarının deneyimini başka bir noktaya taşımak üzerine kurgulanıyor. Tüm mobilite ekosistemine dahil olan iş ortakları, Togg kullanıcıları ve hatta Togg sahibi olmayan kullanıcılar da bu platformdan yararlanabilecek.” dedi. Bu sayede Togg sahibi olmadan da platformun sunduğu mobilite hizmetlerinden yararlanılabileceği açıklanmış oldu.

Ava Labs şirketinin üst düzey yöneticisi Prof. Dr. Emin Gün Sirer de Togg’un mobilitenin geleceğine yönelik atacağı adımları destekleyeceklerinin sözünü verdi. En ideal blok zinciri platformu olduklarını belirten Sirer, “Avalanche, tamamlanma süresi bakımından blok zinciri üzerinde en hızlı akıllı kontratlara sahip ve küresel çapta ölçeklenebilir uygulamalarda kullanılabiliyor.” dedi. Sirer ayrıca Togg’un vizyonunu gerçekleştirmesine destek olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını açıkladı.

Kripto Para Yatırımcıları Yakın Takipte

Togg ile ortaklık kuran blok zinciri şirketi Ava Labs, aynı zamanda kripto para piyasasında işlem gören AVAX coinin de arkasındaki şirket olarak biliniyor. Yerli kripto para yatırımcıları, AVAX ile Togg’un ortaklık kurmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirirken projenin geliştirme aşamalarını yakından takip ediyor. Togg akıllı cihazın kullandığı blok zinciri teknolojisi sayesinde güvenli bir şekilde işlem yapabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir