Son Güncellemelerden Sonra TOGG’un Fiyatı Ne Kadar Olacak?

togg fiyati
1 Paylaşımlar

Son Güncellemelerden Sonra TOGG’un Fiyatı Ne Kadar Olacak? Habertürk yazarı ve gazeteci Fatih Altaylı, geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) fabrikasını gezdi. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş’la da önemli bir görüşme yapan Ataylı, köşe yazısında gördüklerini ve yorumlarını kaleme aldı. Gazeteci, yerli otomobili çok beğendiğini dile getirirken TOGG için övgü dolu sözlerle bahsetti.

TOGG Fiyat Tahmini Dikkat Çekti

togg fiyat tahmini

Fatih Altaylı, Habertürk’teki yazısında TOGG fiyatına değindi. Altaylı, son güncellemelerden ve tasarım değişikliklerinden sonra aracın maliyetinin 40 bin Euro seviyesine geldiğini ifade etti. TOGG CEO’su Gürcan Karakuş ile fabrikayı gezen Altaylı’nın maliyet açıklaması adeta dudak uçuklattı. TOGG’un maliyetini 40 bin Euro (450 bin TL) civarında bir rakamda tahmin eden gazeteci Euro kurundaki artışa da dikkat çekti.

TOGG’un 450 bin TL’lik bir maliyetinin olması, üzerine satıştan elde edilecek karın da konulduğunda çok yüksek rakamlara ulaşabileceğini gösteriyor. Uzun zamandır vatandaşların merakla beklediği ve yüksek çıkan tahmini fiyatlarıyla hayal kırıklığına uğradığı TOGG’un fiyatı tartışma konusu haline geldi. Eğer TOGG yaklaşık 500 bin TL gibi bir rakama satışa sunulursa, bu durumda yerli otomobil pek çok vatandaş için bir hayal olarak kalabilir.

Ayrıca Fatih Altaylı’dan TOGG’a Övgü Dolu Sözler! Bilgilerine bakabilirsiniz.

Vergi Konusunda Devletten Beklentiler

TOGG fabrikasının inşaatının Mayıs 2022’de biteceğini aktaran Fatih Altaylı, fabrikada hedeflenen üretim sayısından daha fazla üretim yapmayı planladığını aktardı. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş’a “Bu aracı bana göre 40 bin euro civarında mal edersiniz. Bu kalite için rekabetçi bir fiyat ama vergi ile rekabet avantajınızı kaybedersiniz” şeklinde değerlendirmede bulunduğunu söyledi.

Vergi konusunda devletten beklentileri olduğunu ifade eden Fatih Altaylı, “Vergi konusunda devletin bir şeyler yapacağına inanıyorum. Bizi yüksek vergi ile baş başa bırakmazlar. İç piyasada başarı için bu şart. İç piyasadaki başarı ise dış piyasa için şart” yorumunda bulundu. Bu tür müdahaleler ile TOGG’un yerli ve yabancı piyasada rekabet edebilecek bir fiyata gelmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.