Haber Yerli otomobil TOGG’un ortaklık yapısı değişti
admin

Admin
Yönetici
Bu gün sermaye artışı ile üretilecek olan Yerli otomobil TOGG'un ortaklık yapısı değişti. Turkcell, Vestel ve Anadolu Grubunun sermaye artırmasından sonra ortaklık yapısı değişti. Eskiden her firma %19 oranında ortak iken bu oranlar bu gün itibariyle değişiklik gösterdi. Gelin bu haberin detaylarını inceleyelim.

Yerli otomobil TOGG'un ortaklık yapısı değişti!​

Yerli otomobil TOGG için ilk önce 5 büyük firma birleşmiş daha sonra 4 inmiş ve çalışmalar başlamıştı. KÖK ulaşım ise sermayesini artırmayarak diğer firmaların gerisine düştü.
Yani detaylı olarak anlatacak olursak; TOGG ödenmiş sermayesini 150 milyon liradan 996.77 milyon TL'ye çıkarırken; Kök Ulaşım'ın katılmadığı sermaye artışı sonrası Turkcell, Vestel ve Anadolu Grubu Holding'in her birinin şirketteki payı yüzde 19'dan yüzde 23'e yükseldi. TOGG Twitter adresinde paylaşılan bu gönderi de detaylar yer almaktadır. Kök ulaşım grubunun hisseleri de satın alınma aşamasına geçmiştir. Bu aşama da devam etmektedir.
Yerli otomobil TOGG'un ortaklık yapısı değişti
Bu yapılan işlemden sonra Turkcell, Vestel ve Anadolu Grubu, KAP'a yaptıkları açıklamalarda sermaye artırımına iştirak ettiklerini duyurdular. Üç hissedar da sermaye artırımı sonrasında KÖK'ün TOGG sermayesinde kalan yüzde 2.9 payının yüzde 0.2'lik kısmını da satın aldıklarını duyurdu. Bu gelişmelerden sonra Turkcell, Vestel ve Anadolu Grubu'nun her birinin TOGG'daki nihai payları yüzde 19'dan 23'e yükselmiş oldu. Bu sermaye artırım gelişmesi en çok bu üç firmaya yaramış oldu.
 

Aktif Kullanıcılar

Forum istatistikleri

Konular
1,766
Mesajlar
2,558
Kullanıcılar
1,252
Son üye
imt1453
Üst