Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli Otomobil Togg’un Kardeşi Günsel’den Müthiş Hamle

ADMİN

Admin
Yönetici
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) yerli otomobili Günsel, tüm dikkatleri üzerine çeken bir hamle yaptı. Elektrikli otomobil sektörüne yerli otomobil Togg’dan önce girmeyi başaran Günsel, seri üretim için gün saymaya devam ediyor.

Bu süreçte ARGE ekibini de büyüten Günsel müthiş hamlesi ile basında ses getirmeyi başardı. Günsel, elektrikli otomobil sektöründeki ilk modeli olan 89’u, 2016 yılında sadece 10 kişilik bir ekiple geliştirmeye başlamıştı.

Günümüzde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) yerli elektrikli otomobili olarak büyük ses getiren Günsel, 300 kişilik mühendis, tasarımcı ve üretim personeli çalıştırıyor. Sektörde ses getiren bu çalışmalar sonunda seri üretime geçme hedefine davam eden Günsel, yeni hamleler yapmaya devam ediyor.

Şirket son olarak üretim, tasarım, proje koordinasyonu, elektronik ve yazılım, satın alma ile pazarlama ve satış birimlerinde istihdam etmek üzere işe alımlar yaptığını duyurdu.

Günsel Kariyer Sayfasında Yeni İlanlar

Günsel Kariyer Sayfasında Yeni İlanlar
KKTC’nin ilk yerli elektrikli otomobil markası olan Günsel, resmi web sitesinin kariyer bölümünden 100’e yakın açık pozisyon için başvuruları kabul etmeye başladı.

Günsel’in istihdam edeceği açık ilanlar arasında depo sorumlusundan yazılım mühendisine, kaynak ustasından batarya sistem mühendisine kadar pek çok farklı meslekte eleman aranıyor. Yerli otomobil Togg’un kardeşi olarak tanımlanan Günsel, AR-GE merkezi ve üretim tesislerinin ilk faz yatırımını 2019'da tamamlamıştı.

Lefkoşa’da Seri Üretime Başlanacak

KKTC’nin yerli otomobili olarak isim yapan Günsel, üretim tesislerinin ikinci faz inşaatı Lefkoşa’da tamamlandı. Üretim tesisi binası kurulurken makine kurulum sürecinin devam ettiği öğrenildi. Günsel markasının bu tesisi 2022 yılının ilk çeyreğinde faaliyetlerine resmen başlamış olacak.

Bu sayede Günsel elektrikli otomobili seri üretim hayaline bir adım daha yaklaştırmış oldu. Edinilen bilgilere göre markanın 2022 yılının sonunda seri üretime başlayarak 2027 yılına gelindiğinde 40 bin adet yıllık üretim kapasitesine ulaşması hedefleniyor.

Elektrikli otomobil Günsel, seri üretime geçince çalışan sayısı da mevcut 300 kişiden 1000 kişiye çıkmış olacak. Günsel 100’e yakın açık pozisyon ile yayınladığı iş başvurularını resmi web sitesi üzerinden duyurdu.

Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
2,451
Kullanıcılar
9,870
Son üye
ahmed ercan
Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap