Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli firma Tesla'dan sonra Togg'un da tedarikçiliğini üstlendi!

Tolgahan

Üye
Yerli firma Tesla'dan sonra Togg'un da tedarikçiliğini üstlendi!.jpg

Ürün tedarikçisi yerli firma, dünyanın en büyük teknoloji fuarı olarak bilinen CES 2023 fuarına damgasını vurmayı başardı. Yerli otomobil Togg’un da Beyond X konsepti ile herkesi kendine hayran bırakmış olduğu CES 2023 fuarında ürünlerini ve teknolojilerini sergileyen Farplas, elde etmiş olduğu üstün başarılar ile göğüsleri kabarttı.

Fark Holding’e bağlı olarak hizmet veren Farplas firması, geliştirmiş olduğu otomotiv ürünleri ve teknolojileri ile küresel pazarda firmalara ürün tedariğinde bulunuyor. Bünyesinde geliştirmiş olduğu ürünleri ve otomotiv teknolojilerini CES 2023’te sergileyen yerli firma, otomotiv iç trim ve aydınlatmaya yönelik yeni teknolojileri ile fuarda kendisine hayran bırakmayı başardı. Ayrıca Ar- GE merkezlerinde geliştirmiş olduğu kompozit malzemeleri de sergileyen firma, böylelikle dünya sahnesinde kendisini tanıtmış oldu.

CES 2023 fuarında bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından standı ziyaret edilen Farplası, yaklaşık olarak 50 yılı aşkın süredir otomotiv sektöründe bulunan üretici firmalara çözüm ortaklığı yapıyor. Yerli firma Tesla başta olmak üzere Togg’a da ürün tedariği konusunda destek veriyor.

Farplas Nedir?

Farplas Nedir.jpg

Farplas
, ülkemizde faaliyet gösteren en büyük 250 sanayi kuruluşundan birisi olarak hizmetlerine devam ediyor. 7 üretim tesisi, 4 Ar- GE ve teknoloji merkezi ve 2 bin çalışanı bulanan firma, 7 farklı ülkede aktif olarak görev alıyor. Ar- GE ve inovasyon merkezi olan Fark Labs aracılığı ile de kentsel mobiliteye yönelik yaratıcı teknolojik çözümler geliştiren girişimleri destekleyen yerli firma, bağımsız bir inovasyon yatırım şirketi olarak yoluna devam etmeyi de planlıyor.

Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanından "Yerli" Açıklaması!

Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahu Serter, holdingin bünyesinde hizmet veren birçok şirket bulunduğunu, Farplas’ın da holdinge bağlı olarak hizmet veren bir sanayi kuruluşu olduğunu ifade etti. Togg ve Tesla dışında da birçok şirkete ürün tedariği konusunda destek veren Farplas’ın yüzde 100 Türk sermayesi ile kurulduğunu belirten yönetim kurulu başkanı, Farplas’a yönelik şu ifadeleri kullandı: “Geleneksel ürünler üreten ancak aynı zamanda da geleceğe bir yatırım yapan ve sonraki versiyonunu bulabilmek adına çalışan bir şirket. Bu amaç ile ‘Fark Labs’ ismini vermiş olduğumuz yatırım ve inovasyon merkezini kurdu. 2016’dan bu yana hem startaplara hem de yeni teknolojiler geliştiren şirketlere yatırım yapıyoruz.”

Şirketin CES 2023 fuarında olmasının oldukça önemli olduğunu belirten Serter, hedeflerinin Türkiye’den başarı hikayeleri çıkartmak ve başarıları globale taşımak olduğunu ifade etti. CES 2023’e Farplas’a ek olarak Fark Labs’ın destek verdiği Büyütech, Mobiqu ve Saykal şirketlerinin de katılım sağladıklarını belirten Serter, destek verilen girişimler ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Bizim yapmak isteğimiz şey bizim ile çalışma isteyen tüm şirketler için bir platform olmak, onlara yatırım alanlarında destek vermek ve ilgili birlikte etkinliğimizi artırabilmek.”

Maşallah diyelim tedarikçi sayımız hızla artıyor. Yerli firmalar bu işi üstleniyor.

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Kullanıcılar
9,983
Son üye
oguzo