Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Volkswagen’den Büyük Başarı: Elektrikli Araç Satışları Yüzde 65 Arttı!

ADMİN

Admin
Yönetici
Bir süredir ekolojik dengenin bozulma hızının artması, çeşitli alanlarda üretim gerçekleştiren firmaların ürünlerinde değişikliğe gitmesine yol açtı. En büyük değişimlerin gözlendiği sektörlerden biri ise otomotiv sektörü oldu. Yeni dönemde çip krizinin yaşanması, bazı yedek parçaların tedarik aşamalarında pürüzlerin ortaya çıkması, döviz kurlarının artması ve her şeyden hem üretim sürecinde hem de kullanım aşamasında benzinli ve dizel araçların çevreye zararlarının yüksek olması, sektörü tamamen elektrikli araç üretimine yönlendirdi.

Otomotiv sektöründe gözlenen bunca değişim, Rusya- Ukrayna savaşının brent petrol fiyatında artışa sebep olmasından kaynaklı olarak zamlanan akaryakıt fiyatları ile mücadele etmekten yorulan vatandaşların da ilgisini çekmeyi başardı. Yaklaşık on yıl içerisinde tamamen biteceği söylenen içten yanmalı motora sahip olan araç üretimi ve diğer faktörler, vatandaşları elektrikli araç modellerine yönlendirdi.

Uzun vadede bakıldığında benzinli ve dizel araç modellerine göre oldukça karlı olan elektrikli araç modelleri, her yeni günde yeni bir gelişme ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Son olarak Almanya’nın otomotiv devleri arasında gösterilen Volkswagen’in elektrikli araç satışlarına yönelik yapmış olduğu açıklama, sektörün ne kadar hareketli olduğunu gözler önüne serdi.

Volkswagen Kar Oranını Arttırdı!

Volkswagen Kar Oranını Arttırdı!
2020 yılından beri hayatımızda olan koronavirüs salgını, başta otomotiv sektörü olmak üzere pek çok sektörün üretim süreçlerinde sıkıntılara sebep olmuş ve sonuç olarak birçok firma üretimi durdurmak zorunda kalmıştı. Yeni dönemde aşıların bulunması ve diğer salgın tedbirlerinin alınması ile birlikte etkisini yitirmek üzere olan pandemi, geride çip krizi sorununu bıraktı.

Pandemi ve Rusya- Ukrayna savaşı etkilerine rağmen kar oranını düşürmemiş olan Volkswagen, ocak- mart dönemi verilerini paylaştı. Firma, geçtiğimiz yılın aynı döneminde 4,8 milyar euro olarak açıklamış olduğu karını, bu yıl yüzde 77 oranında arttırarak 8,5 milyar euro olarak bildirdi.

Elektrikli Araç Satışında Artış!

Volkswagen tarafından açıklanan verilere göre elektrikli araç modellerinin satışında artış olduğu gözlendi. Firma, ocak- mart döneminde elektrikli araç satışlarının yüzde 65 oranında arttığını ve 99 bin 100 adet araç satıldığını bildirdi.

Volkswagen'den Yıl Sonu Tahmini!

Ekonomi piyasalarında ve diğer alanlarda yaşanan olumsuz gelişmelere rağmen yıl sonunda yüzde 8 ile yüzde 13 oranında daha fazla araç satışı gerçekleştireceğini tahmin ettiğini duyuran Volkswagen, bu iddiası ile gündemi karıştırdı.

Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
2,459
Kullanıcılar
9,991
Son üye
arel