Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Uygun Fiyatlı TOGG Olacak mı?

majezik

Üye
Togg markasının amaçlarından biri yerli bir araç yapılması iken bir amacıda türk halkı için ulaşılabilir bir araç yapmak olmalı böyle bir proje var mı acaba bilgisi olan varmı

Cevap
Kesinlikle olacak. Fakat C-Suv segmenti ve sedan segmentinden sonra üretilecek. Yaklaşık olarak 2026-2027 yılında ise bu modeli göreceğiz. Piyasada tutunması ve rakipleri ile rekabet açısından C-Suv modeli üretilmesi çok mantıklı bir hareket. Piyasada tutunma gerçekleştikten sonra da diğer modeller üretilecektir. Doğru hamle olarak değerlendirebiliriz.

Ayrıca bu aşağıdaki konudan da detaylara bakabilirsiniz. https://yerliotomobil.org/konular/dusuk-butceye-uygun-togg-modeli-2027de-gelecek.2140/

ADMİN

Admin
Yönetici
Kesinlikle olacak. Fakat C-Suv segmenti ve sedan segmentinden sonra üretilecek. Yaklaşık olarak 2026-2027 yılında ise bu modeli göreceğiz. Piyasada tutunması ve rakipleri ile rekabet açısından C-Suv modeli üretilmesi çok mantıklı bir hareket. Piyasada tutunma gerçekleştikten sonra da diğer modeller üretilecektir. Doğru hamle olarak değerlendirebiliriz.

Ayrıca bu aşağıdaki konudan da detaylara bakabilirsiniz. https://yerliotomobil.org/konular/dusuk-butceye-uygun-togg-modeli-2027de-gelecek.2140/

Cevap

Evet kesinlikle doğru bir hamle olmuş. Ben de araba firması olsam önce tutulan ve geniş bir çerçeveye hitap eden modelden yani C-Suv üzerinden giriş yapardım. Sonra sedan ve sonraki aşamalar da da uygun fiyatlı model olan B segmenti üretirdim.

Togg markasının amaçlarından biri yerli bir araç yapılması iken bir amacıda türk halkı için ulaşılabilir bir araç yapmak olmalı böyle bir proje var mı acaba bilgisi olan varmı

Bir bilgim yok, ancak ulaşılabilir dediğiniz araçların daha küçük kasa sınıflarından olacağını bekleyebiliriz. Ayrıca şu an kullanımdaki batarya teknolojilerinde, bataryanın kaplayacağı hacim başına belli bir enerji yoğunluğu limiti var.

Güncel bataryalar kullanılarak üretilecek ulaşılabilir daha küçük araçlara, ne yazık ki kullanıcılarının talep ettiği anlamlı menzilleri sağlayacak hacimdeki bataryalar sığdırılamayacak.

Ulaşılabilir fiyatta ki bu araçları talep edecek kişiler çoğunlukla ikinci bir araç sahibi olmayacağı için, bu aracın uzun yolda da menzilinin iyi olmasını isteyeceklerdir.

Sadece togg değil, dünya genelinde hacim hatta kg başına enerji yoğunluğu arttırılmış yeni teknoloji bataryalar yaygınlaştıkça, ulaşılabilir kompakt modellerin yaygınlığı da artacaktır diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
2,457
Kullanıcılar
9,977
Son üye
İsmail Altıntaş