Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Ukrayna Daha Fazla Bayraktar TB2 SİHA Satın Alacak

ADMİN

Admin
Yönetici
Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta 6. güne girilirken önemli gelişmeler gelmeye devam ediyor. Tüm dünyanın gözünü diktiği Ukrayna’da savunmanın önemli unsurlarından biri de Türkiye’den satın alınan Bayraktar TB2 SİHA’lar oldu. Ukrayna ordusu son olarak Bayraktar TB2 SİHA’lar ile başkent Kiev yakınlarındaki Rus savunma sistemlerini etkisiz hale getirdiği videoları paylaştı. Ukrayna’nın hava savunma gücünde önemli bir yere sahip olan Bayraktar TB2 SİHA’lar Türkiye’de üretiliyor. Yerli savunma sanayiinin ürünü olan bu SİHA’lar ilk önemli sınavında, düzenli orduya karşı kullanıldı ve başarılı sonuçlar vermeye devam ediyor. Ukrayna’nın İngiltere Büyükelçisi Vadim Prystaiko, Türkiye’den daha fazla SİHA almak için görüşmelere başladıklarını dile getirdi.

Bayraktar TB2 SİHA'lar Etkisini Sürdürüyor

Bayraktar TB2 SİHA'lar Etkisini Sürdürüyor
Ukrayna’da ordu mensupları, Türk yapımı Bayraktar TB2 SİHA saldırı drone’ları ile ilgili Türkiye’de eğitimlerine devam ediyor. SİHA pilotları eğitimlerini tamamladıktan sonra Ukrayna’ya dönerek Bayraktar TB2 SİHA’ları Rus birliklerine karşı kullanacak. Rusya’nın operasyonu devam ederken bir yandan da Ukrayna’dan gelecek açıklamalar takip ediliyor. Bayraktar TB2 SİHA’larla ilgili flaş açıklama Ukrayna’nın İngiltere Büyükelçisi Vadim Prystaiko’dan geldi. Vadim Prystaiko, Ukrayna ordu mensuplarının Türk yapımı saldırı drone’ları ile ilgili olarak Türkiye’de halen eğitim almaya devam ettiklerini söyledi. Büyükelçi ayrıca Bayraktar TB2 SİHA’ların siparişi konusunda daha fazla alım yapmak için Türk yetkililer ile Ukrayna tarafının yakın temasta olduğunu kaydetti.

"Türkiye'de Eğitim Alıyorlar"

Ukrayna’nın İngiltere Büyükelçisi Vadim Prystaiko konuyla iligli olarak şunları söyledi: "Kendi saldırı drone’umuz yok, Kamikaze drone’u adını verdiğimiz bir türü üretmeye çalışıyoruz. Bu arada farklı ülkelerden keşif drone’ları kullanıyoruz. Daha fazla saldırı drone’u konusunda Türkiye ile temas halindeyiz. Türkiye bize bunları sağlıyor ama drone’ları etkili bir şekilde kullanmaktan halen uzağız. Yeterli ölçeğe ulaşabilmiş değiliz. Elimizde yeterince drone operatörü var ve bunlar şu anda halen Türkiye’de eğitim alıyorlar.

Daha Fazla Bayraktar TB2 SİHA Alınacak

Ukrayna’ya ait saldırı drone’u olmadığı bilinirken, yapılan açıklamada “Kamikaze drone’u adını verdiğimiz bir türü üretmeye çalışıyoruz. Bu arada farklı ülkelerden keşif drone’ları kullanıyoruz. Daha fazla saldırı drone’u konusunda Türkiye ile temas halindeyiz.” ifadeleri yer aldı. Ukrayna’nın Türkiye’den daha fazla sayıda Bayraktar TB2 SİHA alacağı resmi olarak açıklanmış oldu.

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
2,461
Kullanıcılar
10,009
Son üye
E.Yıldız