Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

“Togg’un Üretim Bandı Yok” Diyenlere Gazetecilerden İspatlı Cevap!

ADMİN

Admin
Yönetici
Uzun süredir büyük bir çıkmazın içerisinde olan otomotiv sektöründe, geçtiğimiz senenin sonu itibari ile yükselmeye başlayan yedek parça maliyetleri ile birlikte yüksek oranlı zamlar telaffuz edilmeye başlandı. Ocak ayına girilmesi ile birlikte etkisini arttıran ve temeli koronavirüs salgınına dayanan çip krizi, hali hazırda zamlı fiyatlardan satışa sunulan sıfır kilometre araçlara, yeni zamların yansımasına sebebiyet verdi. Sıfır kilometre araçlarda gözlenen fiyat artışları, ikinci el piyasasını da direkt olarak etkileyerek tüketicilerin araç sahibi olma hayallerini resmen suya düşürdü.

Yeni dönemde orta ve dar gelirlerini bütçeleri dahilinde kendi araçlarına sahip olmaları nerede ise imkansız hale gelmişken benzinli ve dizel araçların üretimlerine yönelik alınmaya başlanan kısıtlama kararları, fiyatların her ay başında yeniden düzenlenmesine sebep oldu. Bu durum hem tüketicileri hem sektör temsilcilerini hem de ülke ekonomilerini zora sokarken üretici firmalar uzun vadede daha karlı olduğu bilinen ve veriler ile de ispat edilen elektrikli otomobillere yönelmeye başladı. Bu noktada Türkiye’den de sektöre damga vuran bir adım geldi. 2018 yılında Türkiye’nin hem elektrikli hem de yerli niteliklerine sahip olan aracını üretmek üzere çalışmalara başlayan,

2019 yılında da aracın üretilecek olduğu Gemlik Fabrikası’nın temellerini atan Togg, 29 Ekim tarihinde resmen seri üretime başladı. Uzun süredir hem yerel hem de yabancı basın tarafından yakından takip edilen Togg’un üretim süreci, bazı kötü niyetli kişilerin iddiaları ile de karşı karşıya kaldı. Araçların İtalya’dan getirildi, aslında fabrikada bir üretim bandının olmadığı iddiaları gündeme bomba gibi düşerken bu durum bir hayli can sıkmaya başladı. Şimdiye kadar Togg’un üretim bandına ilişkin yalnızca firma tarafından yayınlanan görüntülerin olması, Türkiye’nin yerli otomobil üretimine kuşkulu gözler ile bakan bazı kişilerin kafalarını karıştırdı. Ancak bugün iddialara resmen ispat niteliğinde karşılık veren bir gelişme yaşandı. Togg CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, gazetecilerin tesise girmelerini ve üretim sürecini yakından görmelerini sağladı. Ayrıca bazı gazeteciler Togg C- SUV ile test sürüşü deneyimi de yaşadı.

26 Gazeteci Togg Fabrikası'na Davet Edildi!

26 Gazeteci Togg Fabrikası'na Davet Edildi!
Togg’un üretim sürecine ilişkin birtakım art niyetli açıklamalar gündemde yer almaya devam ederken firmadan beklenen adım geldi. Togg 26 otomotiv gazetecisine tesise davet ederek C- SUV modelin üretim sürecine yakından şahitlik etmelerini istedi. Ziyarete Togg CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş ve Togg Üretim Sorumlusu Murat Aktaş da eşlik etti.

Togg'un Üretim Sürecini Açıkladılar!

Togg'un Üretim Sürecini Açıkladılar!
Togg tarafından davet edilen otomotiv gazetecileri arasında yer alan Hürriyet Gazetesi’nden Taylan Özgür Dil, C- SUV modelin üretim macerasına ilişkin yeni bir yazı kaleme aldı. Tesiste her şeyin son teknoloji ürünü olduğunu ifade eden Dil, üretim bandından her 3 dakikada 1 aracın indiğini ifade etti. Üretimin gövde alanında başladığını belirten Dil, sac kalıplarının yerli tedarikçi Coşkunöz’den hazır olarak getirtildiğini ifade etti.

Robotlar tarafından birleştirilen sav kalıplarının sonrasında boya bölümüne geçtiğine dikkat çeken Dil, boya işleminden sonra robotların hassasiyet ile ölçüm yaptıklarına dikkat çekti. Ayrıca tesiste aktif olarak çalışan robot sayısı da 250 olarak belirtildi. Aracın son olarak montaj bölümüne geldiğini belirten Dil, bu aşamadan sonra otomobillerin hazır hale geldiğini ifade etti. Aracın bataryasının, camlarının, ekranının, koltuklarının ve diğer parçalarının bu bölümde takıldığı da belirtildi.

Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,451
Kullanıcılar
9,842
Son üye
Mehmet Özdemirr
Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap