TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg’un Fiyat Tahminini, Şirketin Ortağı Doğruladı!

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,104
Tepkime puanı
225
Değişen ve buna bağlı olarak da dönüşen dünya standartları, gündelik hayat akışı içerisinde tercih edilen hizmetlerin içeriklerinin de farklılaşmasını sağladı. Kullanılan her ürünün ve başvurulan her hizmetin gündelik şartlara ayak uyduran içeriklere sahip olması, tüketicilerin değişen alışkanlıklarına en iyi şekilde cevap vermeye başladı.

Bu kapsamda yıllardır alışılmış olan düzen içerisinde farklı bir noktaya taşınan hizmet ürünlerinden birisi de otomobiller oldu. Uzun yıllardır içten yanmalı otomobillerin güncellenmesi ile hizmet kapsamını genişleten otomotiv sektörü, son dönemlerde hem ekonomi piyasalarında yaşanan yukarı yönlü hareketler hem devam eden çip krizi hem de çevrenin korunmasına yönelik hassasiyetin giderek artması faktörlerinden ötürü ürün üretiminde değişime gitti.

Bir süredir ekonomi piyasalarında yaşanan olumsuz gelişmelerin yanı sıra çip krizinin de devam ediyor oluşu, içten yanmalı motorlara sahip olan araçlardan ziyade elektrikli otomobillerin üretimlerine ağırlık verilmesine aracılık etti. İlk etapta tüketiciler tarafından değerlendirildiklerinde yüksek bir fiyat skalasına sahip oldukları gözlenen elektrikli otomobiller, son dönemlerde giderek zamlanan akaryakıt fiyatları ve sektörde satışa sunulan içten yanmalı otomobil modellerinin fahiş rakamlara ulaşmış olmaları gibi faktörler karşısında tüketicilerin görüşlerinin de değişmesini sağladı.

Elektrikli otomobil pazarının gün be gün genişlemeye başladığı şu günlerde Türkiye’den de pazara dahil olma girişimleri başladı. Bir süredir testleri devam eden yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg, ülkemizin milli gururlarından birisi olarak sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Sene başından bu yana hem yerli hem de çeşitli yabancı platformlarda tüketicilerin ve diğer organizasyon katılımcılarının beğenilerine sunulan yerli otomobil Togg, yakın zaman içerisinde seri üreteme geçmeye hazırlanıyor.

Elektrikli otomobil pazarının giderek daha çok konuşulmaya başlandığı şu günlerde yerli otomobil hakkında da pek çok detay merak ediliyor. Hem hükümet yetkilileri hem de firma temsilcileri tarafından yapılan açıklamalar ile pazara farklı bir katkıda bulunacağı tahmin edilen yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg, henüz gizli tutulan fiyatı ile de adından oldukça söz ettiriyor.

Yakın zamanda bir elektrikli otomobil sahibi olmak isteyen ancak bu harcamasını yerli otomobile yapmak isteyen vatandaşlar, Togg’un kaç TL’den satışa sunulacağını öğrenmeye çalışıyorlar. Geçtiğimiz aylarda yapılan ÖTV düzenlemesi ile birlikte yerli otomobilin tahmini satış fiyatına ilişkin bazı açıklamalar yapılmıştı.

Bugün, Togg’un ortaklarından olan Anadolu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan’ın yapmış olduğu resmi açıklamalar ile yerli otomobil için yapılmış olan fiyat tahmininin doğrulanmış olduğu bilgisine ulaşıldı.

Elektrikli Otomobiller İçin ÖTV Düzenlemesi Yapılmıştı!

Elektrikli Otomobiller İçin ÖTV Düzenlemesi Yapılmıştı!
Temmuz ayında elektrikli otomobiller için ÖTV düzenlemesi yapılmıştı. Togg’un satışa çıkışından önce yerli otomobil için yapılmış olduğu bilinen bu düzenlemeye göre motor gücü 160 kW’ı, matrah değeri ise 700 bin TL’yi aşmayan araçların yüzde 10’luk ÖTV diliminde yer almalarına karar verilmişti. Yerli otomobil Togg’un da bu dilim içerisinde yer alacağı tahmin edildi.

Yönetim Kurulu Başkanından Açıklama!

Togg’un ÖTV dilimine ilişkin açıklamalarda bulunan Anadolu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, şu ifadeleri kullandı: “Togg kesinlikle yüzde 10’luk ÖTV diliminde kalıyor. Bizler fizibilite çalışmaları yaparken ÖTV oranını yüzde 7 olarak hesaplamıştı. Üç puanlık bir fark var. Ancak bunu çözebiliyoruz, problem değil. Vatandaşların ulaşabilecekleri bir araç düşünüyoruz.

Togg’un Tahmini Satış Fiyatı Belli Oldu!

Özilhan tarafından doğrulanan Togg’un vergili diliminden sonra yerli otomobilin satış fiyatı hakkında yapılmış olan fiyat tahmininin doğrulandığı bilgisine ulaşılmış oldu. Eğer bir değişiklik yapılmaz ve Togg yüzde 10’luk ÖTV diliminde kalmaya devam ederse satış fiyatının en fazla 908 bin 600 TL olacağı tahmin ediliyor.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,919
Mesajlar
3,557
Kullanıcılar
4,999
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst