TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TOGG’dan Hızlandırılmış Paylaşım! Gemlik’teki Fabrikada Son Durum

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,115
Tepkime puanı
225
Elektrikli otomobil sektöründe rekabet ortamı giderek artarken, vatandaşları heyecanlandıran gelişmeler yaşanıyor. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) adıyla yola çıkarak teknolojik bir yerli otomobil üretme çalışmaları devam ediyor. Türkiye’nin ve Avrupa’nın doğuştan elektrikli ilk SUV modeli olan TOGG, Bursa’nın Gemlik ilçesinde kurulan fabrikada üretilecek.

Sosyal medyada da büyük ilgi gören TOGG resmi sosyal medya hesabından yeni paylaşımlar geldi. Gemlik ilçesinde devam eden TOGG üretim tesisi ile ilgili çalışmalar bir kez daha gözler önüne serildi. TOGG Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Başladığından beri 1.5 milyondan fazla kişinin izlediği heyecanlı yayını biraz hızlandırdık” notu düşüldü.

Hızlandırılmış gösterim ile TOGG üretim tesisinin inşaat aşamaları sosyal medya kullanıcılarıyla paylaşıldı.

TOGG Üretim Tesisinde Son Durum

TOGG Üretim Tesisinde Son Durum
Bursa’nın Gemlik ilçesinde kurulan yerli otomobil TOGG üretim tesisi ile ilgili çalışmalar sürüyor. TOGG’un resmi sosyal medya hesabından üretim tesisinde bugüne kadar yapılan tüm çalışmalar hızlandırılmış bir şekilde paylaşıldı. Temel atıldığı ilk günden günümüze kadar yerli otomobil TOGG fabrikasının gelişimin gösteren videolu paylaşım vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Paylaşımda yer alan “Başladığımızdan beri 1.5 milyondan fazla kişinin izlediği heyecanlı yayınını biraz hızlandırdık.” ifadeleri ise büyük beğeni topladı.

Yerli Otomobil TOGG 2023’te Yollarda

Otomotiv sektöründe elektrikli otomobiller giderek ağırlığını koyarken, Türkiye’de TOGG ile bu pazara çıkmaya hazırlanıyor. Yerli otomobil Bursa’nın Gemlik ilçesinde inşaatı devam eden fabrikada 2022 yılında üretim bandına girecek. TOGG üretiminde kullanılacak turkuaz robotların sayısı 2022 yılının ilk yarısına kadar 250 adede ulaşacak.

Tüm montaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra yerli otomobil TOGG, 2022 yılının sonunda üretim bandından indirilecek. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya göre yerli otomobil TOGG, 2023 yılından itibaren yollardaki yerini alacak. Karakaş, önce Türkiye pazarında daha sonra Avrupa pazarında satışa çıkacaklarını ifade etmişti.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,928
Mesajlar
3,580
Kullanıcılar
5,293
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst