Haber Togg Yola Çıkmadan İmzasını Bıraktı! Trafolar Togg ile Aydınlandı!
admin

Admin
Yönetici
1900’lü yıllarda içten yanmalı motorlara sahip olan araç modellerine oran ile daha çok tercih edilen ancak sonrasında petrol devlerinin ortaya çıkıp piyasayı baskılamaları ile birlikte kullanılabilirlikleri azalan elektrikli otomobiller, seneler boyunca uzak durulan araç modelleri arasında yer aldı. 100 yılı aşkın süre önce keşfedilen bu teknolojinin günümüze ne zaman uyarlanacağı merak edilirken beklenen atılım geçtiğimiz senelerde gerçekleşti. Tüketici alışkanlıklarının değişmesi, petrol fiyatlarının üst seviyelere ulaşması, teknolojinin çok daha ileri noktalara gelmiş olması ve daha pek çok sebep, elektrikli otomobillerin tekrar gün yüzüne çıkmasını sağladı. Bakıldığında otomotiv devi olarak gösterilen Tesla ile piyasaya çıktığı düşünülen ancak tarihi gelişim göz önünde bulundurulduğunda aslında hemen hemen pek çok firmada prototipleri bulunan elektrikli otomobiller, bugün sektörün en çok konuşulan araç modelleri arasında yer almaya başladı. Son dönemlerde pandeminin insan sağlığı üzerinde yaratmış olduğu olumsuz etkiler nispeten azaltılmış olsa da salgının sebep olduğu çip krizinin önüne geçilememesi, benzinli ve dizel araçların üretim süreçlerini sıkıntıya düşürdü. Ek olarak şubat ayı itibari ile resmen başlamış olan Rusya- Ukrayna savaşının akaryakıt fiyatlarını arttırmış olsa da tüketicilere elektrikli otomobil sahibi olma fikrinin daha cazip gelmesini sağladı. Tüm bunların yanı sıra büyük ülkelerin yönetimlerinden de sıfır karbon hedeflerine dair açıklamalar gelmesi, sektörün elektrikli otomobil üretimine yönelmesini bir nevi zorunlu kıldı. Otomotiv sektöründe yaşanan tüm bu gelişmeler çerçevesinde bugün pek çok bilindik ve bilinmedik firmadan elektrikli otomobil tasarımlarının tanıtımları gelmeye başlarken gündemi sarsan son haber, ülkemizden geldi. 2018 yılında Türkiye’nin elektrikli otomobilini üretmek hedefi ile yola çıkan, 2019 yılında ise bu hedefi doğrultusunda araç üretiminin gerçekleştirilmesi için Gemlik Fabrikası’nın temellerini atan Togg, uzun bir sürecin ardından çalışmalarını tamamladı. Sene başında yerli ve elektrikli otomobili pek çok platformda tanıtarak gücünün sinyallerini veren Togg, 29 Ekim tarihinde resmen açılmış olan Gemlik Fabrikası’nda akıllı cihazın seri üretim sürecini resmen başlattı. Tüm dünya ülkeleri tarafından yakından takip edilen Togg’un açılış töreni ile birlikte sektörde heyecan doruklara ulaşırken aracın satış süreci ve fiyatı gündemden düşmeyen konu başlıkları arasında yer aldı. Togg da çalışmalar son sürat devam ederken Kocaeli’nden muhteşem bir Togg adımı geldi.

Trafoyu Togg ile Donattılar!

Trafoyu Togg ile Donattılar!
Kocaeli Gebze Belediyesi, bugün hayranlıkla karşılanan bir adım attı. Hacı Halil Mahallesi 1021 Sokak adresinde bulunan trafo binasını Togg’un grafitisi ile renklendiren belediye, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Yoldan geçen vatandaşlar belediye tarafından resmedilen Togg’u kayıt altına aldı.

Yazılar Dikkat Çekti!

Yazılar Dikkat Çekti!
Togg’un siyah renginin işlendiği trafo binasına, ayrıca "Türkiye’nin otomobili", "yerli" ve "milli" ifadeleri de yazıldı. Sıradan bir trafo binasını bölgenin en dikkat çeken alanı haline getiren belediye, vatandaşlardan tam not aldı.
 

Aktif Kullanıcılar

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
1,766
Mesajlar
2,558
Kullanıcılar
1,252
Son üye
imt1453
Üst