Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg Twitter Hesabından Heyecanlandıran Fabrika Paylaşımı

ADMİN

Admin
Yönetici
Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (Togg) marka adıyla üretilen ve 2023 yılında piyasaya sürülmesi beklenen yerli elektrikli otomobil yakından takip ediliyor. Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği Togg ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Bursa’nın Gemlik ilçesinde kurulan Togg fabrikasında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Togg’un resmi sosyal medya hesabından yapılan son paylaşım, üretim tesisindeki son durum hakkında detaylı bilgiler verdi. Togg Twitter hesabından yapılan paylaşım, sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Togg paylaşımında Gemlik fabrikasından bir video kesiti yayınlanırken, inşası devam eden tesisler hakkında son durum gündeme getirildi: “Gemlik tesisimizdeki çalışmalar planlarımız doğrultusunda hız kesmeden ilerliyor.

Ayrıntılar videomuzda.” ifadeleri sosyal medya kullanıcılarından ve Togg hayranlarından büyük beğeni topladı.

Togg Fabrikasında Son Durum

Togg Fabrikasında Son Durum
Bursa’nın Gemlik ilçesine kurulan Togg fabrikasının inşaat aşaması hala devam ediyor. Sürecin tüm hızıyla devam ettiği fabrikada boya tesisinin yüzde 88’i tamamlandı.

Fabrikanın bu bölümünde boya tankları ve fırınlarının kurulumu bitti. Togg boya tesisine 19 bin 416 metre elektrik kablosu çekilirken, toplamda 21 bin 789 metre boru hattı döşendi. Bu gelişmeler büyük bir merakla Togg’un satışa sunulmasını bekleyen milyonlarca vatandaşı heyecanlandırdı.

Gemlik’teki Togg fabrikasının gövde tesisinde de çalışmalar yüzde 76 oranında tamamlandı. Üretim hattı robotları yerleştirilirken 8 bin 983 metre elektrik kablolama yapıldı. Gövde tesisinde ayrıca toplamda 37 bin 453 metre boru hattı döşendi. Togg fabrikasındaki son durum, resmi sosyal medya hesabından internet kullanıcılarının bilgisine sunuldu.

Yerli Otomobil Togg Ne Zaman Üretilecek?

Togg marka adıyla üretilecek olan yerli otomobilin fabrikasında montaj tesisinin yüzde 79’u tamamlandı. Üretim hattı robotlarının yerleştirilmesi heyecan yarattı. Bu bölüme toplamda 12 bin 832 metre elektrik kablosu ile 27 bin 386 metre boru hattı döşendi.

Togg’un ne zaman piyasaya sürüleceği merak konusu oldu. Yerli elektrikli otomobil Togg, 2022 yılının son çeyreğinde fabrikadaki üretim bandından indirilecek. Togg CEO’su Gürcan Karakaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda Togg satışı için 2023 yılının ilk aylarını işaret etti.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
2,451
Kullanıcılar
9,861
Son üye
emreims
Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap