Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg T10X tempolu kullanım menzil

Togg T10X alan arkadaşlar tempolu uzun yol veya şehir içi menzili hakkında bilgi versinler lütfen 523 km menzil tempolu kullanımda ne veriyor ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Cevap
Motor gücü maksimum 160 kw/saat, bunu tam gazda verdiğini düşünelim.

Sistem maksimum güç kullanımını otomatik sınırlamıyorsa, bir saat boyunca 160 KW harcayacaktır.

Batarya ise 88 kw kadar iş kapasitesine sahip, tapa gaz kullanırsan 35 dakikada falan batarya tam biter, (ki batarya belirli bir seviyenin altına indiğinde güç kısıtlamaları gelecektir diye tahmin ediyorum.)

maksimum hız 185 km/s 'yi tam güçte gördüğümüzü ve bu hız boyunca tavan gücü ürettiğimizi varsayacak olursak, taş çatlasa 100 km içinde batarya sıfırlanmış olacak.

Tüm bunlar sürekli durmadan tam gaz (maksimum güç) otoban için.

Ha şu olur, aracı en yüksek ivmelenmesi ile tavan hıza getirmek için gereken tüketim seyri hız sabitlenince düşüyordur, siz tam gaz verseniz...
Motor gücü maksimum 160 kw/saat, bunu tam gazda verdiğini düşünelim.

Sistem maksimum güç kullanımını otomatik sınırlamıyorsa, bir saat boyunca 160 KW harcayacaktır.

Batarya ise 88 kw kadar iş kapasitesine sahip, tapa gaz kullanırsan 35 dakikada falan batarya tam biter, (ki batarya belirli bir seviyenin altına indiğinde güç kısıtlamaları gelecektir diye tahmin ediyorum.)

maksimum hız 185 km/s 'yi tam güçte gördüğümüzü ve bu hız boyunca tavan gücü ürettiğimizi varsayacak olursak, taş çatlasa 100 km içinde batarya sıfırlanmış olacak.

Tüm bunlar sürekli durmadan tam gaz (maksimum güç) otoban için.

Ha şu olur, aracı en yüksek ivmelenmesi ile tavan hıza getirmek için gereken tüketim seyri hız sabitlenince düşüyordur, siz tam gaz verseniz bile sistem motora sadece mevcut hızı koruyabilmesine yetecek kadar güç aktaracaktır dersen bu menzil 200 de olabilir.

Maksimum hızda sürekli seyretmeyip sık sık hızınızı düşürdüğünüz, hemen ardından tam gaz ivmeyle maksimum hıza çıktığınız senaryolarda bu sabit hız ekonomisinden zaten yararlanamazsınız.

Aracın teknik karma tüketim verisi ise 16,5 kw/100 km, sürekli maksimum gücün harcandığı en uç senaryodaki tüketimin neredeyse beşte biri.

Senin tempolu kullanım ile kastettiğin sürüş karakteristiği, bu geniş skalanın neresine düşer artık, bunu bir tek sen bilebilirsin.

Son düzenleme:
Cevap

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,459
Kullanıcılar
9,991
Son üye
arel