Haber Togg Satış Detayları Belli Oldu!
admin

Admin
Yönetici
Yedek parça maliyetinin artışı, pandeminin sebep olduğu çip krizinin etkilerinin daha çok hissedilmesi, ülkelerin sıfır karbon hedeflerini açıklaması gibi sebepler, yeni dönemde otomotiv sektöründe resmen yeni bir çağın başlamasına aracılık etti. Üretim bantlarında çoğunluk ile elektrikli otomobil modelleri yer almaya başlarken henüz sektörde faaliyet göstermeyen firmalar piyasaya hızlı bir giriş yapmak adına yeni elektrikli otomobil tasarımlarını duyurmaya başladı. Elektrikli otomobil modellerinin pazarda daha çok yer almaya başlamasından sonra akaryakıt fiyatlarının da yükselen grafiklerinin etkisi ile birlikte tüketiciler de ilgili araç modellerine yönelmeye başladı. Bu durum giderek genişleyen bir ağın oluşmasını sağlarken Türkiye’den de elektrikli otomobil hamlesi geldi. 2018 yılında kurulan yerli firma Togg, Türkiye’nin ilk elektrikli otomobili üretmek adına harekete geçti. Yalnızca bir otomobil üretici firma olmayacağının altını çizen Togg, aynı zamanda ülkenin mobilite ekosistemini de oluşturma hedefinde olduğunu belirtti. Kurulduğu günden bu yana sağlam adımlar atarak ilerleyen ve 2019 yılında da yerli otomobilin üretimi için Gemlik Fabrikası’nın temellerini atan Togg, bu senenin başından beri büyük bir gelişim gösterdi. Sene başında Togg’u yurtdışı platformlarına taşıyarak tüm dünyaya tanıtan ardından da ülke içerisinde Togg’u yakından tanıma fırsatı sunan yerli firma, araç henüz piyasaya çıkmadan adını duyurmayı başardı. Sektörde merak edilen bir firma haline gelen ve otomobile “akıllı cihaz” olarak seslenen Togg, Gemlik Fabrikası’nın açılış töreni ile birlikte yerli otomobilin seri üretimine resmen başladı. Cumhuriyet’in 99’uncu kuruluş yıldönümüne armağan olarak 29 Ekim tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde açılışı gerçekleştirilmiş olan Gemlik Fabrikası’nda Togg’un seri üretim süreci son sürat devam ederken yerli araca sahip olmak isteyen tüketiciler ve diğer sektör temsilcileri aracın satış sürecine ilişkin ayrıntıları araştırmaya başladı. Aracın satış fiyatının belli olup olmadığı, ön sipariş ekranlarının ne zaman erişime açılacağı ve Togg’un ne zaman trafiğe çıkacağı, arama motorlarında sıklık ile sorgulanan konu başlıkları arasında yer aldı.

Togg Ne Zaman Ön Siparişe Açılacak?

Togg Ne Zaman Ön Siparişe Açılacak
2019 yılında sergilenmiş olan ilk tasarımına göre daha farklı bir görünümde satışa sunulacak olan yerli otomobil cam tavanı, tamamen vegan olan iç donanımı ve diğer yenilikçi özellikleri ile tüketicileri heyecanlandırmayı başardı. Yetkililerden gelen açıklamalara göre yerli otomobilin şubat ayı itibari ile ön siparişe açılacağı bilgisi kaydedildi.

Togg Kaç Paraya Satılacak?

Togg’un satış fiyatı, yerli otomobile dair en çok sorgulanan konu başlıklarından birisi oldu. Herhangi bir firmanın henüz ürün piyasaya çıkmadan fiyat açıklaması yapmadığını belirten yetkililer, şubat ayında kabul edilmeye başlanacak olan ön siparişler ile birlikte fiyat açıklamasının da yapılacağına dikkat çekti.

Deneyim Merkezlerinde Sergilenecek!

Togg satışa çıkmadan önce tüketicilerin beğenisine sunuldu. İlk olarak İstanbul’da bulunan Zorlu Center’da açılan deneyim merkezi ile tüketicilerin beğenisine sunulan yerli araç, yakın zamanda pek çok noktada vatandaşlar ile buluşacak.
 

Aktif Kullanıcılar

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
1,766
Mesajlar
2,558
Kullanıcılar
1,252
Son üye
imt1453
Üst