Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg lastik ölçüsü ve Jant boyutu nedir?

ADMİN

Admin
Yönetici
images (1).jpeg

Genellikle araba severlerin ve TOGG hayranı gençlerin merak ettiği bir konular Togg lastik ölçüleri neler? TOGG'un üzerindeki lastik boyutları ve jant boyutu kaçtır? sorularıdır. Bende bu küçük konumuzda sizlere bunun detaylarını vereceğim.

Togg 2019 yılında ilk tanıtımı yapılarak Türkiye gündemine girmiştir. Daha sonra üzerinde bir kaç detay ve farklılık yapılarak 29 Ekim 2022 yılında seri üretime başlanacak son aşama hali tanıtılmıştır. Bu tanıtımda ise lastik ve jant ölçüleri son haliyle sunulmuştur. Daha sonra modifiye düşkünü gençler ise lastik boyutlarını ve jant ölçülerini merak eder hale gelmişlerdi. Şimdi cevaplarımıza gelelim.

Togg lastik ölçüleri: Togg üzerinde 235/50/19 ölçülerinde lastikler yer almaktadır.
Togg Jant boyutları: Yukarıdan da anlaşılacağı üzere 19 inç'tir. Bu ölçüleri nasıl buldunuz?

Togg foruma kolay ve ücretsiz üye olarak cevabınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Cevap
Arkadaşlar bana v1 modeli nasip oldu. Maalesef v1 modelde 18 inç jant geliyor ve bence bu jantlar araç için küçük duruyor ve çok sade. Benim niyetim aracı teslim aldığımda en kısa sürede jantları değiştiriyorken 20 inç e çevirmek. Togg un bijon aralığı hakkında herhangi bir bilgi var mı acaba ? Yani tr de bulunabilen bir ebat mı merak ettim

cat33

Üye
2019 Aralık ayında ilk tanıtılan Togg'da 21" jant vardı. Bence en azında 20" jant opsiyonu da olmalıydı. Ayrıca ilk tanıtılan kırmızı renk Togg'da da beş kollu 21" jant da vardı. O seçenek de olmalı. Ben beş kollu jantları çok beğeniyorum. Herkese iyi günler.

Lokman87

Üye
Cok uyumlu 20” te olabilir
Bu resimdeki gibi ise güzel durur
EDDCEE51-BC15-4C94-B4BA-39AE30E93820.jpeg

Ekli dosyalar

• 33DB9173-0279-4FFE-86A1-8DFD7322A5CB.jpeg
    33DB9173-0279-4FFE-86A1-8DFD7322A5CB.jpeg
    136.7 KB · Görüntüleme: 128
Son düzenleme:

Özcan

Üye
Arkadaşlar Türkiye de kullanılacak araçlar için lütfen kaldırım hesabını iyi yapın.Araç 4 çeker bir araba olduğu için yerden biraz yüksek olması gerekiyor.En azından bir Reno megane ya da Citroen Grand Picasso yüksekliğinde olmalı.

kralsado

Üye
Arkadaşlar bana v1 modeli nasip oldu. Maalesef v1 modelde 18 inç jant geliyor ve bence bu jantlar araç için küçük duruyor ve çok sade. Benim niyetim aracı teslim aldığımda en kısa sürede jantları değiştiriyorken 20 inç e çevirmek. Togg un bijon aralığı hakkında herhangi bir bilgi var mı acaba ? Yani tr de bulunabilen bir ebat mı merak ettim

Cevap

Lastikler de değişecek tabii. V1 yerine V2 (19") alsaydınız keşke. Sadece jant değil daha bir çok ekstrayı ucuza getirmiş olurdunuz.

Hocam arabanın orijinalliğini bozmaya değer mi bilemem. O sizin bileceğiniz iş. Lakin başka bir markada jant boyu büyüdükçe 100km elektrik sarfiyatı artıyordu. Muhtemelen Togg'da da öyle olabilir. Bunu bir araştırın isterseniz.

Arkadaşlar Türkiye de kullanılacak araçlar için lütfen kaldırım hesabını iyi yapın.Araç 4 çeker bir araba olduğu için yerden biraz yüksek olması gerekiyor.En azından bir Reno megane ya da Citroen Grand Picasso yüksekliğinde olmalı.
Her modeli 4 çeker değil, ayrıca kaldırım hesabı, 4 çeker, yükseklik ilgisini anlayamadım.

Elektrikli araçlar sınıflarına göre çok ağır araçlar ve yüksek çekiş gücünü yüksek bir tepkime ile elde ediyorlar, haliyle lastik ve jant seçimi ona göre oluyor.

İçten yanmalı araçlar için satılan 20 inçlik jantlar ve lastikler randımanlı olmayabilir.

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,457
Kullanıcılar
9,976
Son üye
Gonca Türk