Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg Fiyatıyla İlgili Son Gelişmeler Gündemde

ADMİN

Admin
Yönetici
Türkiye’nin yerli elektrikli otomobili Togg hakkında yeni gelişmeler gündeme gelmeye devam ediyor. İlk tanıtıldığı günden bu yana dikkatleri üzerine çeken ve adından söz ettiren Togg için artık geri sayım kısaldı. Yerli otomobil Ocak ayında katıldığı CES 2022 fuarındaki görüntüsüyle de yurt dışında beğeni toplamıştı.

Togg’un fiyatı ile ilgili tartışmalar devam ederken önemli detaylar ortaya çıktı. Yerli otomobili heyecanla bekleyen milyonlarca vatandaş, Togg’un satış fiyatını araştırmayı sürdürüyor. Çok yakında yollardaki yerini alacak olan Togg, Bursa’nın Gemlik ilçesinde kurulan fabrikada seri üretim bandından inecek.

Tanıtıldığı ilk günden itibaren adından sık sık söz ettiren ve gündemden düşmeyen Togg, satış fiyatıyla da oldukça ilgi çekecek gibi görünüyor.

Togg Satış Planlaması Gündeme Geldi

Togg Satış Planlaması Gündeme Geldi
Yerli elektrikli otomobil Togg’un 2022 yılının sonunda seri üretim bandından inmesine kesin gözüyle bakılıyor. Eğer bir aksilik çıkmazsa 2023 yılının ilk aylarında Togg yollardaki yerini alacak. Togg satışa çıktığı dönemde büyük ses getirecek. Montaj üniteleri kurulmaya başlanan Togg fabrikasında tüm aşamalar tamamlandıktan sonra artık geri sayım hız kazanacak.

Togg resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımlar da fabrikanın son durumunu ortaya koyuyor. Fabrikadaki çalışmalar tüm hızıyla devam ederken Togg’un fiyatı akıllarda soru işareti bıraktı. Bu yüzden heyecanla bekleyişini sürdüren vatandaşlar yerli elektrikli otomobilin satış fiyatı ve planlamasıyla ilgili son gelişmeleri yakından takip ediyor.

Togg Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Yaklaşık 12 ay içinde satışa çıkması planlanan Togg için en büyük tartışma konusu aracın fiyatıyla ilgili konular oldu. Pek çok spekülasyonun yapıldığı bu dönemde Togg satış fiyatını belirlemek oldukça zor.

Pek çok kişi daha önce sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda Togg’un üretim maliyetinin 40 bin Euro olduğunu iddia etmişti. Ancak bu iddiaların altını dolduran bir görüntü ortaya çıkmadı. Togg satış fiyatıyla ilgili en net bilgiler şirketin CEO’su Gürcan Karakaş’tan geldi. Gürcan Karakaş, Togg fiyatı ile ilgili yaptığı açıklamada en uygun fiyat seviyelerinin belirleneceğine dikkat çekti.

Togg’un satışa çıktığı dönemde ortalama bir C-SUV benzinli araçla rekabet edebilecek seviyede olması bekleniyor. Günümüzdeki rakamlara bakıldığında 700-800 bin TL’ye denk geliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
2,459
Kullanıcılar
9,990
Son üye
mrtylmz53