TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TOGG CEO’sundan Heyecanlandıran Açıklama Geldi!

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,052
Tepkime puanı
220
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş’tan merakla beklenen TOGG otomobili için bir açıklama daha geldi. Milyonlar 2023’te trafikte olması beklenen araç hakkında araştırmalarına devam ederken, TOGG CEO’su Karakaş, araçla ilgili gündeme gelen fiyat iddialarına bir açıklık getirdi. CEO Karakaş’ın açıklamaları bir kez daha merakla beklenen yerli otomobil TOGG adına heyecan yarattı. İşte detaylar…

TOGG imzasıyla yakında trafiğe çıkacak olan ilk yerli otomobil modelinin SUV formatında olacağı biliniyor ve gelen açıklamalara göre bir sorun çıkmadığı sürece bu aracın üretimi 2022 sonunda Gebze merkezli fabrikada başlayacak. 2023 yılının ilk çeyreğinde trafikte olması beklenen araç ile ilgili olarak geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan TOGG CEO’su Karakaş, aracın fiyatının 1 milyon liranın üzerinde olacağına dair gelen iddialara açıklık getirdi.

Karakaş'tan "Fiyat" Açıklaması

Karakaş'tan Fiyat Açıklaması
Karakaş konuya ilişkin açıklamasında “Hiçbir profesyonel şirket trafiğe Nisan’da, Mart’ta ya da Şubat’ta çıkacak bir araç için şimdiden fiyat veremez, vermez, vermemeli” sözlerini dile getirdi. Gelen geri bildirimlerde ilginin oldukça yüksek olduğunu ifade eden Karakaş, bunların ne kadarının satışa dönüşeceğini de zamanının geldiğinde görülebileceğini belirtti. Fiyatı pazarın belirleyeceğini söyleyen Karakaş, “Dolayısıyla zamanı geldiğinde biz de kendimizi o pazarda konumlandıracağız. Bizim söylemimiz ve iddiamız şu; kimlerden pazar payı alacağımızı biliyoruz. Pazarda aracımızın hangi segmentte konumlandırılacağını biliyoruz ve onların içerisinde rekabetçi olacağız diyoruz” dedi.

"Küresel Rekabete Hazırlanıyoruz"

Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bu açıklamalarla dikkat çeken Gürcan Karakaş, daha sonra bu açıklamanın üzerine yeni açıklamalarda bulundu. Türkiye Cumhuriyeti Paris Büyükelçisi Ali Onaner’in Fransız gazetesi üzerinden yaptığı “TOGG” odaklı bir paylaşımı Twitter hesabından paylaşan Karakaş, “Küresel rekabete hazırlanıyoruz” ifadelerini kullandı. Karakaş’ın bu açıklaması, TOGG’un sadece yerli pazar için hazırlanmıyor olduğunu da bir kez daha ortaya koydu.

Yurtdışındaki Tüketiciler de Hedefte

TOGG’un 2023 yılının ilk çeyreğinde ya da en geç ilk yarısında trafikte olması bekleniyor. İlginin giderek arttığı yerli SUV modeli otomobilin üretiminin de başlamasından sonra fiyatının belirlenmesi bekleniyor. Ayrıca yurtdışındaki tüketicilerin de aracı alması için şirketin çalışmaları devam ediyor. Bu nedenle de TOGG, uluslararası boyutlarda adımlar atıyor.
 
Son düzenleme:

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,899
Mesajlar
3,466
Kullanıcılar
4,534
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst