Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg CEO’su Gürcan Karakaş’tan Yerli Batarya Müjdesi

ADMİN

Admin
Yönetici
Yerli otomobil Togg için geri sayım devam ederken, Togg CEO’su Gürcan Karakaş’tan da önemli açıklamalar gelmeye devam ediyor. Türkiye’de milyonlarca vatandaşın merakla beklediği Togg, 2022 yılının sonunda üretim bandından indirilecek.

Bursa’nın Gemlik ilçesinde kurulan fabrikada üretilmesi planlanan Togg, hem Türkiye’nin hem de Avrupa’nın ilk doğuştan elektrikli SUV modeli olarak önce yerli pazarda, daha sonra Avrupa pazarında satışa sunulacak. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg) marka adıyla üretilen yerli elektrikli otomobilin 2023 yılından itibaren yollarda olması bekleniyor. Togg, Türkiye otomobil pazarında satışa sunulduktan sonra Avrupa’da da satılmaya başlanacak.

Bunun için geçtiğimiz günlerde Almanya’nın Stuttgart şehrinde temsilcilik açan Togg yetkilileri önemli açıklamalar yaptı. Bunlar arasında öne çıkan Togg CEO’su Gürcan Karakaş, yerli otomobilin batarya sistemleri hakkında müjdeli haberi verdi.

Togg Bataryası Yerli Üretim Olacak

Togg Bataryası Yerli Üretim Olacak
Togg için geri sayım devam ederken, tüm Türkiye’nin gündemindeki konuları Togg CEO’su Gürcan Karakaş değerlendirdi. Karakaş, “2022 sonunda bataryamız yerli olacak.” diyerek vatandaşları heyecanlandıran açıklamalarda bulundu.

Bursa’nın Gemlik ilçesinde kurulan Togg üretim fabrikasında toplam 250 adet robot kullanılacağını kaydeden Karakaş, ilk yerli elektrikli otomobilin 2022 yılının sonunda üretim bandından ineceğini ifade etti.

2022 yılının sonunda Togg araçlarında kullanılan bataryanın tamamen yerli olacağını müjdeleyen Karakaş aynı zamanda sosyal medyada çok konuşulan Togg fiyatına değindi: “Fiyatlar içten yanmalı C segment SUV ile rekabetçi olacak. Blok zinciri teknolojisi ve yapay zeka sistem merkezinde yer alacak.” Togg CEO’su Gürcan Karakaş’ın bu açıklamaları, heyecanla yerli elektrikli otomobili bekleyen vatandaşları daha da meraklandırdı.

Togg C-Sedan 18 Ay Sonra Üretilecek

Ocak ayı başında ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen CES 2022 fuarında görücüye çıkan Togg C-Sedan modeli de büyük ilgi gördü. İlk tanıtılan C-SUV modeline göre çok farklı bir tasarıma sahip olan bu modelin ne zaman satışa sunulacağı merak ediliyordu.

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, ilk olarak SUV modelin 2023 yılında yollarda olacağını, bu gelişmeden 18 ay sonra C-Sedan modelinin üretilip satışa sunulacağını duyurdu.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,451
Kullanıcılar
9,837
Son üye
erdal ercan
Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap