TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TOGG CEO’su En Büyük Hedeflerini Açıkladı! Bir Otomobilden Fazlası Geliyor

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,114
Tepkime puanı
225
Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, milyonlarca vatandaşın merakla beklediği yerli otomobil hakkında konuştu. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen Uluslararası Stratejik İletişim Zirvesi'nde konuşan Karakaş, bir otomobilden fazlasını ürettiklerini belirtti.

Markalaşmanın önemine dikkat çeken üst düzey TOGG yöneticisi, "Hedefimiz sadece bir otomobil yapmak değil. Fikri ve sınai mülkiyeti tamamıyla ülkemize ait olan, bir küresel marka, dünyada rekabet edebilecek bir marka ortaya çıkarmak" ifadelerini kullandı. Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği TOGG, 2022 yılında seri üretime geçerek 2023 yılında yollarda yerini almaya başlayacak.

“Otomobil Bir Yaşam Alanına Dönüşecek”

“Otomobil Bir Yaşam Alanına Dönüşecek”
Tüm dünyada otomotiv sektöründe oyunun kurallarını değiştiren elektrikli otomobiller, ülkemizde de ilgi görmeye başladı. Değişen teknoloji ile birlikte insanlara ilave bir konfor getirmek üzere otomobiller de değişiyor. Bu konuyla ilgili "Çünkü otomobilin bir yaşam alanına dönüşeceğini biliyoruz, görüyoruz.” diyen Karakaş sadece bir otomobil değil yaşam alanı kurduklarını belirtti.

Verilerin sektöre ilişkin kar havuzlarının değiştiğine işaret ettiğini aktaran Karakaş, şunları söyledi: “Tüm teknolojiyle beraber artık otomobili kullanmaya odaklanmayacak isek o zaman evinizde neler yapabiliyorsak ofisimizde, iş yerimizde neler yapabiliyorsak aracın içerisinde de yapabileceğiz. O nedenle bu akıllı cihazın dönüşümü, bizim yola çıkış noktamızdaki temel motivasyonumuz.”

“Söz Verdiğimiz Gibi Yüzde 51 ile Başlıyoruz”

Türkiye’de mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturma hedefi ile yola çıktıklarını hatırlatan TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, yerlilik seviyesine de ayrı parantez açtı: “Biz yüzde 51'i söz verdik kendimize, ülkemize ve yüzde 51'le başlıyoruz. 60 senedir ülkemizde otomobil üreten şirketler var, hafif ticaret araç üreten şirketler var.

Sanayi Bakanlığı web sitesine girdiğimiz zaman bu rakamların yüzde 20, yüzde 65'ler seviyesinde değiştiğini görüyoruz.” Karakaş ayrıca, TOGG projesinde Türkiye’deki iş ortaklarıyla beraber yeni dünyaya en iyi şekilde hazırlandıklarını dile getirdi.
 
Son düzenleme:

Çevrimiçi

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,925
Mesajlar
3,576
Kullanıcılar
5,226
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst