Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Duyurdu: “Togg, Avrupa’da 92 Testten Geçiyor!”

ADMİN

Admin
Yönetici
Temmuz ayı itibari ile 2019 yılında temelleri atılmış olan Gemlik Fabrikası’nda yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg’un deneme üretimlerine başlayan firma, sene başından bu yana yoğunlaştırmış olduğu test çalışmalarının başarılı sonuçlar vermesi ile birlikte seri üretime geçiş sürecini hızlandırdı. Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin mobilite ekosistemini oluşturmak adına kararlar alacağını ve amacının bir otomobil üretmekten çok daha fazlası olduğunu ifade eden yerli firma, şimdiye kadar imza attığı iş birlikleri ile bu amacına ne kadar uygun hareket ettiğini adeta gözler önüne serdi.

1,2 milyon metrekarelik alan üzerine inşa edilmiş olan ve yalnızca aracın değil bataryaların da üretimlerine de ev sahipliği yapacak olan Gemlik Fabrikası, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere birçok yetkili ismin katılımı ile 29 Ekim tarihinde resmen açıldı. O tarih itibari ile seri üretim bandına çıkan Togg hem ülke vatandaşlarımız tarafından hem de yabancı basın tarafından yakından takip edilmeye başlandı. Fabrikanın açılış töreninin düzenlenmesinden sonra ortaya birtakım iddialar ortaya atılmış ve fabrikada aslına bir üretim bandının olmadığı, araçların İtalya’dan getirtildiği söylenmişti.

Tüm iddialara karşı dik duruşunu bozmayan yerli firma, geçtiğimiz haftalarda otomotiv basınını fabrikada ağırladı ve üretim bandı başta olmak üzere fabrikanın birçok noktasının görüntülenmesine imkan tanıdı. Önüne çıkan tüm engellere rağmen Türkiye’nin 61 yıllık hasretini dindirmek amacı ile yerli otomobilin seri üretimine devam eden Togg, şubat ayında aracın ön siparişe açılacağını ve mart ayında da aracın artık trafikte olacağını ifade etti. Aracın satış fiyatına ilişkin ise henüz bir açıklama yapılmadı. Yerli otomobilin üretim sürecin her şey yolunda gitmeye devam ederken TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan Togg’a ilişkin önemli bir açıklama geldi. Togg’un satışa çıkabilmesi amacı ile yürütülen test çalışmalarına değinen Hisarcıklıoğlu, müjdesini verdi.

Etkinliğe Katıldı!

Etkinliğe Katıldı!
Kocaeli Sanayi Odası’nın bu sene 15’incisini düzenlemiş olduğu Sektörel Performans Değerlendirme Ödülleri etkinliği, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. 14 sektörde faaliyet gösteren en iyi 23 şirkete ödüllerin verildiği etkinlikte, Kocaeli Tahkim ve Arabulucuk Merkezi’nin de açılışı yapıldı. Ödül törenine ve ilgili merkezin açılış törenine TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, eski Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Aydın Zeytinlioğlu ve çok sayıda davetli katılım sağladı.

Togg’un Avrupa Testlerine Değindi!

Düzenlenen ödül töreni kapsamında bir konuşma yapan Hisarcıklıoğlu, heyecan ile beklenen yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg’a da değinmeden edemedi. Yerli otomobilin şu an Avrupa’da tam 92 testten geçtiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’nin otomobili, insanlığın 120 yıllık Türk insanının ise 60 yıllık hayali. Sizlerin de desteği ile Türk iş dünyası olarak inşallah yakın zaman içerisinde faaliyete geçecek. Mart ayında hep beraber, gururumuz olan yerli otomobili Kocaeli’nde göreceğiz. Togg’a, özellikle üretim aşamasında destek veren 35 adet tedarikçimiz var.”

Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,457
Kullanıcılar
9,981
Son üye
yafess