TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TOBB Başkanı Açıkladı: Togg Evden de Şarj Edilebilecek!

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,104
Tepkime puanı
225
29 Ekim tarihi itibari ile resmen açılacak olan Gemlik Tesisi ile birlikte seri üretimine geçilecek olan Togg, basında yer almaya ve tüketiciler ile yatırımcıları heyecanlandırmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde bir etkinliğe katılan Türkiye Odalar Borsalar Birliği Başkanı ve Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu geri sayımı devam eden Togg’a ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

TOBB Başkanı Müjdeyi Verdi!

Sık sık kamuoyunda yaptığı açıklamalar ile adından söz ettirmeyi başaran Türkiye Odalar Borsalar Birliği Başkanı ve Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, geçtiğimiz günlerde Bursa’da düzenlenen bir etkinliğe katıldı. MODEF EXPO 2022 47. Uluslararası İnegöl Mobilya Fuarı’na katılım sağlayan Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu, açıklamaları esnasında yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg’a ilişkin de önemli bilgiler verdi.

Bursa’nın İnegöl ilçesinde düzenlenmiş olan Mobilya Fuarı’na katılım sağlayan TOBB Başkanı ve TOGG Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yerli otomobile ilişkin şu ifadeleri kullanarak yeni haberi verdi: “Yerli otomobilimizi Sayın Cumhurbaşkanımızın da katılımı ile birlikte 29 Ekim 2022 tarihinde Gemlik fabrikasının açılışı hep birlikte yapacağız.

Milletimize şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Dört bir yanda şarj istasyonları kurulmaya başlandı. Hiçbir problem olmayacak. Zaten yerli otomobil evden de şarj edilebilecek. Hem evde hem de yolda kolaylık ile şarj edilebilecek.”

Togg'un Fiyat İddiasına Karşılık Verdi!

Togg'un Fiyat İddiasına Karşılık Verdi!
Temmuz ayı içerisinde elektrikli otomobiller için yapılmış olan ÖTV düzenlemesinden sonra yerli otomobilin ilk versiyonu C segment SUV modelinin yüzde 10’luk ÖTV diliminde yer alacağı iddia edilmişti. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalar ile birlikte bu iddia doğrulandı ve Togg’un bu ay içerisinde seri üretimine geçilecek olan modelinin yüzde 10’luk ÖTV diliminde yer alacağı kesinleşmiş oldu.

Togg’un C segment SUV modelinin yüzde 10’luk ÖTV diliminde yer alacağının kesinleşmesinden sonra hem sektör temsilcilerinden hem de ekonomik alanlardan Togg’un satış fiyatlarına ilişkin tahminler gelmeye başladı. Yapılan düzenlemeye göre yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg’un tahmini satış fiyatını hesaplayan temsilciler, Togg’un maksimum satış fiyatının 908 bin TL olabileceğini ileri sürdü.

Togg’un satış fiyatına ilişkin tahminlerin gelmesinden sonra katılmış olduğu etkinlik kapsamında bu konuya da değinen Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu şu ifadeleri kullandı: “Dur bakalım. Henüz fiyat açıklanmadan o yüksek fiyatlar da nereden çıktı?” Rifat Hisarcıklığolu’nun kullanmış olduğu bu ifadeler Togg’un daha makul fiyatlardan satışa sunulacağı konusunda tüketicileri umutlandırdı.

Togg da Yalanladı!

Geçtiğimiz günlerde Togg’un satış fiyatına ilişkin ortaya atılan bir diğer iddia ise yerli otomobilin 900 bin TL ile 1 milyon 200 bin TL aralığından satışa sunulacağına ilişkindi. Bu konuya ilişkin bir açıklamada bulunan Togg, “hayal ürünüdür” ifadelerini kullanarak ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığına dikkat çekti.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,919
Mesajlar
3,557
Kullanıcılar
4,999
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst