TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Tesla ekran sorunları için 135 Bin aracı geri çağırıyor?

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,104
Tepkime puanı
225
Bu gün sizlere Tesla ekran sorunları için 135 Bin aracı geri çağırıyor? Tesla ekran sorunları neler? Tesla ekran sorunu hakkında detaylar paylaşacağız. Şimdi gelelim haberimizin detaylarına;

Tesla ekran sorunları için 135 Bin aracı geri çağırıyor?​

Tesla ekran sorunları neler? Tesla, 2012-2018 Tesla Model S ve 2016-2018 Tesla Model X dahil olmak üzere yaklaşık 135.000 elektrikli otomobili, arka görüş kamerası ekranının ve diğer işlevlerin kaybına neden olabilecek ana dokunmatik ekranlarıyla ilgili bir sorun nedeniyle geri çağırıyor.

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) Kusur Soruşturma Ofisi (ODI), daha önce bu arabalardaki 17 inçlik dokunmatik ekranla ilgili bir sorun belirledi (başka bir deyişle medya kontrol birimi) ve geçen ay resmi bir geri çağırma talebi yayınladı . Tesla, fiziksel düğmeler kullanmak yerine buz çözücü / buğu çözücü düğmesini ve diğer iklim kontrollerini ekrana koymaya karar verdiğinden, güvenlik alanına bir ekran arızası düşüyor.

Ses, navigasyon veya telefon bağlantısı gibi diğer bilgi-eğlence işlevleri, geri çağırmayı hak eden kritik bir güvenlik sorunu olarak görülmez. Daha yeni araçlar, 1 Mayıs 2016'da aşamalı hale getirmeye başlayan ve 1 Mayıs 2018'den itibaren% 100 uyumluluk gerektiren, federal bir dikiz kamera sistemlerine uymalıdır. ODI, ilk geri çağırma talebinde ayrıca ekran arızasının etkileyebileceğini belirtti. Otopilot sürücü destek sistemi ve ayrıca kısmi ses çanları kaybı nedeniyle dönüş sinyali işlevselliği.
Tesla ekran sorunları için 135 Bin aracı geri çağırıyor?

ODI, sorunun kaynağını dokunmatik ekranın NVIDIA Tegra 3 işlemcisi ve entegre 8GB eMMC flash bellek yongası olarak belirledi. Geri çağırma raporuna göre, çip ömür boyu aşınmaya ulaştığında artık dosya sistemi bütünlüğünü koruyamaz . Bu sorunu çözmek için Tesla, VCM ek kartını "gelişmiş" bir eMMC denetleyiciyle değiştirecek.

Geri çağırmanın 31 Mart'ta başlaması bekleniyor ve Tesla, müşterilere, işin ücretsiz yapılması için arabalarını bir servis merkezine ne zaman götüreceklerini bildirecek. Sahipler 1-877-798-3752 numaralı telefondan Tesla müşteri hizmetlerine başvurabilir ve referans geri çağırma numarası SB-21-21-001 veya 1-800-424-9153 numaralı NHTSA Araç Güvenlik Hattını ve 21V035000 referans numaralı telefonu arayabilir.

Şimdiye kadar Tesla'dan yalnızca birinci nesil dokunmatik ekrana sahip eski araçları geri çağırması istendi. Tesla, bazı erken Model 3 sedanlarda " hayali dokunuş " ile ilgili bazı sorunlar yaşadı , ancak bir yazılım güncellemesiyle iyileştirildi. Tesla ekran sorunları bu tarz hatalardan oluşuyor.

Tesla, ekran merkezli bir arayüze bağlı kalmaya devam ediyor. Kısa süre önce , daha büyük bir portre odaklı ekrana sahip ve dönüş sinyalleri ve ileri veya geri vitesler gibi temel işlevler için bile neredeyse hiç analog kontrol içermeyen yenilenmiş Model S ve Model X'i tanıttı . Diğer otomobil üreticileri Tesla'nın liderliğini takip ediyor gibi görünüyor ve Mercedes-Benz kısa süre önce Hyperscreen adlı 56 inçlik, gösterge paneli boyunca uzanan bir ekranı tanıttı.
 
Son düzenleme:

Çevrimiçi

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,919
Mesajlar
3,557
Kullanıcılar
4,999
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst