Haber Taner Göçmez, Artık Togg’da!
admin

Admin
Yönetici
Yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg trafiğe çıkmadan önce tüm hazırlıklarını tamamlamak isteyen firma, sektöre bomba gibi düşen bir transfer haberi ile gündeme geldi. İşinin en iyileri ile iş birlikleri yaparak Togg’u dünya markası haline getirmek isteyen firma, Dr. Taner Göçmez’i bünyesine dahil etti.

Togg Yönetimi Resmen Açıkladı!

Yerli ve elektrikli otomobil için kolları sıvayan ve bu kapsamda yalnızca bir otomobil üretici firma değil, ülkenin mobilite ekosistemini oluşturan bir firma olacağının altını çizen Togg, açıklamalarının arkasında durmaya devam ediyor. Bu kapsamda işinin en iyileri ile iş birlikleri yapan ve Togg piyasaya giriş yapmadan önce yerli otomobile ilişkin tüm hazırlıkları tamamlamak isteyen firma, bu kapsamda dev bir isim ile daha anlaşmaya varmış olduğunu duyurdu. Bir süredir FEV’deki görevinden istifa ettiği ve Togg’un yurtdışı temsilcisi olacağı konuşulan Taner Göçmez’in, resmen Togg kadrosuna dahil olduğu açıklandı. Togg yönetimi tarafından yapılan resmi açıklama ile duyurulmuş olan bu gelişme için şu ifadeler kullanıldı: “Liderlik takımımızı uluslararası alanda da güçlendirmeye devam ediyoruz. 20 yılı aşkın süredir dünya çapında mobilite çözümleri ve mühendislik hizmetleri kapsamında görev alan Dr. Taner Göçmez, 21 Kasım 2022 tarihi itibari ile Togg Europe Lider ve Togg Devreye Alma Proje Direktörü olarak göreve başlamıştır. Göçmez’e yeni pozisyonunda başarılar dileriz.”

FEV'deki Görevini Bıraktı!

FEV'deki Görevini Bıraktı!
Hafta başı itibari ile Togg’da yeni görevine başlamış olan Dr. Taner Göçmez, bir süredir istifa haberleri ile gündeme geliyordu. Ancak Togg’un açıklamasına kadar kesinleşmeyen bu durum, gündemde de büyük yankı uyandırmıştı. Togg’un kadrosuna transfer olan Dr. Taner Göçmez, uzun süredir Almanya’nın mobilite devi FEV de çalışıyordu. Göçmez, firmanın Asya Başkan Yardımcısı koltuğunda oturuyordu.

Togg'un Yeni Transferi Taner Göçmez Kimdir?

Sektörde büyük yankı uyandıran Dr. Taner Göçmez transferinden sonra Taner Göçmez’in akademik ve özel hayatına ilişkin araştırmalar yapılmaya başlandı. Hem sektör temsilcileri hem de Togg gelişmelerini yakından takip eden diğer vatandaşlar, Göçmez’in aslında kim olduğunu öğrenmeye çalıştı. Gölcük’te dünyaya gelen Taner Göçmez, ilkokulu Gölcük Piri Reis İlkokulu’nda, ortaöğretimini ise Gölcük Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Göçmez, aynı bölümde yüksek lisans ve doktora eğitimi aldı. 2022- 2008 yılları arasında Almaya’nın mobilite devi FEV’de aktarma organları geliştirme projelerinde mühendis, takım lideri ve proje yöneticisi olarak görev alan Göçmez, 2009 yılında aynı firmanın Doğu İş Alanında İş Geliştirme Müdürü koltuğuna oturdu. Kariyerinde hızla yükselen Göçmez, 2011 yılında Doğu İş Geliştirme Bölgesi Direktörü ve FEV Türkiye Genel Müdürü pozisyonlarına getirildi. 2016 yılında Doğu İş Geliştirme Bölgesi Kıdemli Direktörü olarak terfi alan Göçmez, 2018 yılında FEV’in Asya Başkan Yardımcısı koltuğuna getirildi. Göçmez, Togg ile anlaşmaya yaptığı ana kadar aynı koltukta oturmaya devam etti.
 

Aktif Kullanıcılar

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
1,766
Mesajlar
2,558
Kullanıcılar
1,252
Son üye
imt1453
Üst