Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

"Talepler" kategorisinin oluşturulması.

Togg ile birlikte, mobilite alanında ciddi bir dönüşümün başlangıcında olduğumuz tüm forum katılımcılarının malumu.

Dönüşüm süreçleri ise, dönüşüme konu olan öğe ile ilgili sürekli yeni söylentiler, yeni "acaba" lar, eldeki az sayıdaki bilgiye göre bir sonraki aşama için yeni olasılıklar ve ve tüm bunlara karşı beslenen kaçınılmaz bir merak duygusu demek.

Birikimlerini bu yolda kullanarak sürece birebir dahil olan kişiler söz konusu olduğunda, bu merak yerini endişelere de bırakabiliyor ve "belki bir bilen olur" diye bir soruyu dillendirmenin ötesinde, ivedi karşılık bekleyen bilgi taleplerinin doğması kaçınılmaz oluyor.

Bu düşüncelerden hareketle, gerek şu ana kadar ilgiler tarafından cevaplanmamış, gerekse cevaplansa bile birincil erişilebilir kaynaklarda bulunmayan bilgilerin talebi için ayrı bir kategori oluşturulması fikrini ortaya atıyorum.

Bu kategori bilgi talebi muhataplarına göre alt kategoriler de içermeli.

Söz gelimi, togg çekilişlerinin tamamlanması sonrası gerek asil gerek yedek listede olanların bilgi - yerine getirilme taleplerini "togg firmasına talepler",

Elektrikli araçların geleceğini ilgilendirebilecek türlü türlü konularda, bu konularda yetkili diğer mercilere iletilecek taleplerin "yetkili merciye talepler",

Forum ortamında konuya hakimiyeti olası üyelerimize iletilecek taleplerin "Forum ortamına talepler",

gibi alt kategorilerde toplanabilir.

Birinci alt kategoriye örnek olarak, asil ve yedek listelere gidenler genel sıralama bilgilerine erişmelerine rağmen sipariş ettikleri versiyon bazında kaçıncı sırada olduklarını bilmiyorlar ve kendilerine iletilmiş bir teslimat takvimi bildiğim kadarıyla hala mevcut değil.

Özellikle uzun menzil sipariş edenler açısından önemli olan bu bilgiler, birikimlerini çeşitli vadeli araçlarda tutan siparişçilerin teslimat zamanına paralarını hazır etmeleri açısından yeteri kadar vade öngörüsünde bulunamamalarına yol açıyor.

Hali hazırda 60.000 TL yi togg cüzdanında tutan bu bireylerin birikimlerini vadeden erken çekmeleri yahut teslimat zaman geldiğinde henüz vadesi dolmadan birikimlerini çekmeleri ilave bir mali kayıp anlamına geliyor.

Bu hususta gerekli bilgilerin ve gerek web sitesi gerek trumore uygulamasında erişilebilir olmasına ilişkin talepler togg tarafına iletilebilir.

Bir diğer örnek olarak, ısı pompası meselesi gibi, forum ortamında başlık açılıp tartışılmış bazı konular, forum aracılığı ile doğrudan togg yetkililerine sorulabilir.

Bu tür taleplerin iletilmesine forumun aracılık etmesinin forumun sayılırlığı, referans alınırlığı ve tanınırlığı açısından ciddi katkılar sağlayacağı düşüncesindeyim.

Devlete ait mercilere ve Togg'a dair bir "talepler/sorular" kategorisinin, forum düzenine bence de bir faydası olabilir.

Lakin bunu alt kategorilere parçalanmış bir üst kategori şeklinde yapmanın faydasından emin değilim. Bence basit tutmakta fayda var. Fazla kategorizasyon, yanlış kullanımı da beraberinde getiriyor. Çok sayıda alt kategorinin yanlış kullanımı ise, hiç kategorizasyon yapmamaktan daha kötü oluyor. Tek kategoride arayacağımız konuları birçok kategoriye girip çıkarak aramak zorunda kalırız.

Dolayısıyla "Togg firmasına talepler" ve "yetkili merciye talepler" tek bir "Kurumsal talepler ve sorular" kategorisi altında toplanabilir.

Üyelere iletilecek talepler içinse bir kategori açmaya lüzum yok bence, zira tüm forum bir bütün olarak bu işe yarıyor zaten. Veya ben anlamadım tam olarak ne demek istediğinizi.

Talep konusu bir soru sormaktan öte, forum ahalisinin görece ivedi gereksinimi olan bir çözümün üretilmesi hususunu tanımlıyor.

Tanışma başlığı entrysi ile birlikte düşünülebilecek bir örnek olarak, daha önce forumda kendini elektrikçi - ya da elektrik mühendisi olarak tanıtmış birinden, yarın öbür gün togglar teslim alındığında yahut togg dışı başka bir elektrikli araç teslim alacak üyelerimizin evde şarj sistemi kurması aşamasında genel geçer cevaplarla çözülemeyecek bazı sorunlar oluşabilir.

Örneğin togg evde şarj paneli için her ilde anlaşmalı elektrik tesisatçıları ile çalışıp onları yönlendireceğini belirtiği halde, falanca yörede togg teslim almış bir kişinin yaşadığı bölgede togg henüz herhangi bir yüklenici ile anlaşma yapmamış olabilir.

Bu durumda o bölge için çözüm üretebilecek yetkili bir kişinin var olup olmadığı forum içinden "talep" seviyesinde sorgulanabilir.

Dediğiniz gibi bu geniş ölçekte gereksiz de olabilir. Başlığı farklı farklı yorumları bir sepette toplayabilmek için açtım zaten.

ADMİN

Admin
Yönetici
Hemen hemen aynı konuların yer aldığı kategorimiz mevcuttur. Soru cevap tarzı (question tarzı) kategorimiz mevcuttur. Bu hemen hemen karşılamaktadır. Fakat tam manasıyla aktif kullanılmadığı için talepler sorular çık azdır. Yine de o kategoriye uygun soruları açabilir ziyaretçilerimize daha iyi bir forum deneyimi sunabiliriz.

Kategori linki: https://yerliotomobil.org/kategori/soru-cevap-yorum.262/

Son düzenleme:

ADMİN

Admin
Yönetici
Fakat talepler için ayrı bir kategori mi olultursak acaba diye düşünüyorum. Ayrıca şu an için iletişim kurmaya çalıştım. TOGG firmasından yetkili bir isim için özek hesap açarak burada sorulara cevap sağlamayı düşündüm. Henüz iletişim sağlayamadık. Mail olarak gönderim sağladık ama henüz dünüşler yaşanmadı. Ayrıca o kadar işin arasında böyle bir teklifi değerlendirirler mi buna da emin değilim. En azından yönetimin kullandığı bir hesap olması bizlere çok ama çok fayda sağlayacaktır. Dedikodu veya yanlış bilinen konularda da çok faydası olacaktır diye düşünerekten iletişime geçtim. İnşallah dönüş sağlanır

Fakat talepler için ayrı bir kategori mi olultursak acaba diye düşünüyorum. Ayrıca şu an için iletişim kurmaya çalıştım. TOGG firmasından yetkili bir isim için özek hesap açarak burada sorulara cevap sağlamayı düşündüm. Henüz iletişim sağlayamadık. Mail olarak gönderim sağladık ama henüz dünüşler yaşanmadı. Ayrıca o kadar işin arasında böyle bir teklifi değerlendirirler mi buna da emin değilim. En azından yönetimin kullandığı bir hesap olması bizlere çok ama çok fayda sağlayacaktır. Dedikodu veya yanlış bilinen konularda da çok faydası olacaktır diye düşünerekten iletişime geçtim. İnşallah dönüş sağlanır
Şimdilik ilk girişimleri yapmışsın sağolasın.

Özellikle sipariş dönemi sıkıntılarını Mustafa Varank'a götürsek yine yeri, togg algısının en azından doğrudan talepçilerin nazarında örselenmesine izin verilmemeli.

Bakan beyin doğrudan aktif kullandığı bir elektronik iletişim kanalı ayrıntılı birşeyler yazmayı planlıyorum.

Talepler başlığı togg piyasaya yerleşip insanlar çeşitli konulara çözüm aramaya başladığında kalabalıklaşacaktır diye düşünüyorum.

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Kullanıcılar
9,989
Son üye
Kasım yanık