TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Performans Yazılımı İşlemi Ne İşe Yarar?

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,048
Tepkime puanı
220
Performans Yazılımı İşlemi Ne İşe Yarar? Performans yazılımı bir araçtan alınabilecek verimi en üst düzeye çıkartmaya yaramaktadır. Performans yazılımında yapılan işleme chip tuning de denilmektedir. Her otomobilin sahip olduğu bir yazılım bulunmaktadır. Bu yazılım sonradan düzenlenebilmekte ve değiştirilebilmektedir.

Böylelikle aracın sahip olduğu motor performansı olabildiğince artırılmaktadır. Performans yazılım işlemi ile otomobillerin motor performansı en üst seviyeye çıkartılmaktadır. Motor performansı kadar bir araçtan beklenen en önemli avantajlardan birisi de yakıt tüketiminin az olmasıdır.

Performans yazılım işlemi ile yakıt tüketimi de azaltılmaktadır. Bu işlem araç kullananlar için oldukça avantajlı sonuçlar vermektedir ve profesyonel firmalar tarafından yapılmaktadır.
Performans Yazılımı İşlemi Ne İşe Yarar?

Performans Yazılım İşlemi ve Avantajları​

Her otomobilin üretiminde sistemine yüklenmiş belli bir beygir gücü vardır. Sistemde sahip olunan bu gücün bir kısmı saklanmıştır. Mevcut olan ama otomobilin sistemine dahil edilmemiş bir beygir gücü de bulunmaktadır. Performans yazılım işlemi aracılığı ile otomobilin sistemine saklanan bu beygir gücü aktif hale getirilmektedir. Bu işlem yazılımsal olarak yapılmaktadır.

Performans Yazılımı İşlemi Ne İşe Yarar? sorusunun cevabı olarak otomobilin sisteminde gizli olan beygir gücünün aktif hale getirilmesini sağlamaktadır. Bir aracın motor performansı kullanımı ve araçtan alınacak verimi doğrudan etkilemektedir. Zaman içerisinde araçtan alınan verim düşmektedir.

Bu oldukça olağan bir durumdur fakat bu işlem sayesinde aracın ilk kullanım zamanlarında alınan performansa bir geri dönüş yapılabilmektedir. Yakıt tasarrufu yapmak, araç kullananlar için oldukça önemlidir. Performans yazılım işleminin sağladığı en önemli avantajlardan birisi de tamamen yakıt tasarrufunun yapılabilmesidir.
Performans Yazılımı İşlemi Ne İşe Yarar?

Makul Bir Fiyat Aralığında Performans Yazılım İşlemi​

Chip tuning bir diğer adıyla performans yazılım işlemi, oldukça makul bir fiyat aralığında yapılmaktadır. Fiyat aralığı, işlemin yapılacağı aracın modeline göre değişim göstermektedir. Aracın durumuna göre de yapılacak işlem değişim gösterebilmektedir.

Bu farklılıklar bir fiyat aralığı oluşturmaktadır. Aracın modeli ve büyüklüğü fark etmeksizin her otomobile bu işlem uygulanabilmektedir. Yazılım otomobilin bütün bir sistemini etkilemekte ve değiştirebilmektedir. Yazılım değişikliği aracı tamamen yenilemektedir.
 
Son düzenleme:

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,896
Mesajlar
3,458
Kullanıcılar
4,517
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst