TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Opel Yerli Üretim Mi?

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,104
Tepkime puanı
225
Opel Yerli Üretim Mi? Ülkemizde Opel Üretiliyor mu? Yerli üretimde Opel Yer alıyor mu? Bu soruları sizler için cevaplayacağız. Ülkemizde en büyük sektörlerden bir tanesi de otomobil sektörüdür. Bu sektör çok fazla kişinin ilgi odağıdır.

Bu büyüme, üretilen araçlarda yansımaktadır. Dünya üzerinde en çok tercih edilen araçlardan birisi olan Opel, Türkiye'de de üretilmektedir. Bunun yanı sıra üretimi yapılan farklı markalarda bulunmaktadır.

Opel Yerli Üretim Mi?​

Fiat, Renault, Toyota gibi araçların bazı modelleri de Türkiye'de üretilmektedir. Otomobil sektörünü yakından takip eden kişiler, araçlara yakından bakma gereği duyabilmektedir. Bu nedenle zaman zaman üretim yapılan fabrikaları ziyaret edebilmek istemektedir. Opel'in Vectra markası Türkiye'de üretilip pazara sunulmuştur.
Opel Yerli Üretim Mi?
Ülkenin z2000 yılında yaşadığı zorlu döneminden pek çok yer etkilendiği gibi Opel firması da etkilenmiştir. Sonrasında İzmir Torbalı'da bulunan fabrika kapatılma kararı alınmıştır. Opel 5 yılın sonunda yeniden üretime geçmeye karar vermiş ve bununla ilgili girişimlerde bulunmuştur.

Türkiye'de Üretilen Otomobiller​

Türkiye'de sadece Opel değil diğer otomobil çeşitleri de markalar tarafından üretilmektedir. Opel'in Combo modeli için fabrikası vardır. Bununla birlikte Fiat markasının, Doblo, Fiorino, Egea, Linea modelleri Türkiye'de üretilmektedir. Araçların üretim aşamaları Türk mühendisler tarafından yapılmaktadır.

Türk mühendislerin bu alanda uzmanlaşmış olması, Türkiye’nin de ön plana çıkmasına neden olmaktadır. Türkiye bu konuda ön plana çıktığı için, yatırımcılar bunu olumlu bir şekilde değerlendirmektedir. Bu durum Türkiye'ye müşteri çekmektedir.

Opel’in Türkiye’deki Fabrikası Nerededir?​

Opel araç modelleri Türkiye'de 1990 yılında bulunan fabrikası 2000 yılına kadar faaliyet göstermiştir. Fakat ekonomik kriz sonrasında fabrika kapatılmak zorunda kalmıştır. Bu 10 içerisinde Vectra gibi önde gelen modeller fabrikada boy göstermiştir. Ekonomik krizden etkilenen Opel, ne kadar yeniden açılmak istense de Türkiye'de açılamamıştır.
Opel Yerli Üretim Mi?
İzmir Torbalı yer alan fabrika için çok farklı planlar düşünülse de yedek parça dağıtım hizmeti veren bir yere dönüştürülmüştür. Bugünde o şekilde hizmet vermektedir. Opel üretimi ise, diğer ülkelerde ve aktif pazarda çalışmalarına devam etmektedir. Opel'e nazaran Türkiye'de diğer markalar ön plana çıkmıştır.

Hyundai, İsuzu, Honda bu konuda çok güzel modelleri üretmeye devam etmektedir. Bu da Türkiye için çok güzel bir pazar oluşmasına neden olmaktadır. Araç sektörü, insanlar tarafından her dönem ilgi görmektedir. Opel Yerli Üretim Mi? Ülkemizde Opel Üretiliyor mu? Yerli üretimde Opel Yer alıyor mu? bu soruları sizler için cevapladık.
 
Son düzenleme:

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,919
Mesajlar
3,557
Kullanıcılar
4,999
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst