Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Mercedes Dur Durak Bilmiyor: Yeni T -Serisi Tanıtıldı!

ADMİN

Admin
Yönetici
Ekonomi piyasalarında yaşanan olumsuz gelişmelere bağlı olarak derin bir darbe alan otomotiv sektörü, yeni yıla girilmesi ile birlikte ortaya çıkan çip krizinden sonra büyük problemler ile karşılaştı.

Birçok üretici firma çip krizi sebebi ile ara ara üretimi durdurma kararı alırken, mevcutta satışta olan araç modellerine de yüksek oranlı zamlar yapıldı. Sektör içerisinde çeşitli faktörlere bağlı olarak yaşanan bu problemlerin yanında yeni gelişmeler de gözlendi.

Çip krizinin çıkması sonucunda zora giren içten yanmalı araç üretimleri, sektörün elektrikli araçlara yönlenmesine yol açtı. Ayrıca içten yanmalı motorlara sahip olan araç modellerinin hem üretim esnasında hem de araçların kullanımları esnasında çevreye zararlarının tespit edilmesi de elektrikli araç üretiminin hızlanmasını sağladı.

Sektörde yaşanan tüm bu gelişmeler ışığında kendi üretim ve yönetim politikası çerçevesinde çalışmalarına devam eden Mercedes Benz, yeni bir gelişme ile gündeme bomba gibi düştü. Uzun süredir hem ülkemizde hem diğer dünya ülkelerinde merak ile beklenen T-Serisini tanıtan üretici firma, araçların tasarımları ile göz doldurmayı başardı.

Mercedes'ten İki Yeni Araç!

Mercedes'ten İki Yeni Araç!
Almanya’nın otomotiv devi olarak nitelendirilen firmalarından birisi olan Mercedes Benz, yeni yıla girilmesi ile birlikte araç üretimlerine hız kazandırdı. Şimdiye kadar tasarlamış olduğu araç modellerinin hem donanımları hem de diğer özellikleri ile sürücüleri heyecanlandırmayı başaran firma, bu kez de uzun zamandır merak ile beklenen T-Serisini tanıttı.

Mercedes Benz yönetimi tarafından yapılan açıklamaya göre yeni T-Serisinin iki farklı motor seçeneği ile yollara dahil olacağı bildirildi. Firma hem elektrikli hem de içten yanmalı motora sahip olan araç modellerini piyasaya süreceğini bildirdi.

T-Serisinin Teknik Özellikleri Belli Oldu!

Mercedes Benz tarafından yapılan açıklamaya göre T160d modelinin 95 beygir gücüne ve 230 Nm tork üretebilen 1,5 litrelik dizel motora, T180d modelinin ise modelinin 116 beygir gücüne ve 260 Nm tork üretebilen dizel motora sahip olduğu bilgisi kaydedildi. Ayrıca T180d’nin aşırı güç ve tork özelliği sayesinde 119 beygir gücüne kadar çıkabildiği de verilen bilgiler arasında yer aldı.

Fiyatı Belli Oldu!

T- Serisinin Türkiye satıl fiyatına ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Aracın Almanya’da 30 bin Euro’dan başlayan fiyatlar ile satışa çıktığı duyuruldu.

Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,451
Kullanıcılar
9,837
Son üye
erdal ercan
Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap