Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

HÜRKUŞ, İngiltere’ye Doğru Yola Çıktı!

ADMİN

Admin
Yönetici
Son zamanlarda büyük bir gelişme kaydeden Türk savunma sanayisinin ünü yurtdışına ulaşmaya başladı. Özellikle Rusya- Ukrayna savaşının resmen başlamış olduğu tarih itibari ile orduların sahip oldukları savunma araçlarının öneminin bir kez daha anlaşılmış olması, kabiliyetleri ve tasarımları ile kendilerini alanda ispatlamış olan Türk savunma araçlarına ilginin artmasını sağladı. Ekonomik bakımdan Ukrayna’dan çok daha üstün olan ve bu üstünlüğünü kendisine uygulanan sayısız yaptırımlara rağmen savaş kararından vazgeçmeyerek ispat eden Rus hükümeti, alanda istediği hedefe hala ulaşamadı.

Ukrayna ordusunu geçerek Kiev başta olmak üzere Ukrayna’nın diğer bölgelerini de almayı hedefleyen Rus ordusu, Ukrayna ordusu tarafından kullanılan Türk İHA ve SİHA’ları tarafından defalarca engellendi. Rusya’nın aldığı bu darbe, diğer ülkeleri de insansız hava araçlarına sahip olmaları konusunda adım atmaya teşvik etti.

İHA, TİHA, SİHA ve diğer savunma araçları için onlarca ihracat sözleşmesi imzalayan Türk savunma sanayii, bir yeni atılım ile daha yurtdışında adını tekrar duyurmayı başardı. Türk Havacılık ve Uzak Sanayi tarafından üretilen HÜRKÜŞ eğitim uçağının İngiltere’ye doğru yola çıktığı öğrenildi.

HÜRKUŞ İngiltere'ye Doğru Uçtu!

HÜRKUŞ İngiltere'ye Doğru Uçtu!
TUSAŞ tarafından tasarlanan ve geçtiğimiz aylarda Nijer’e ihraç edilen HÜRKUŞ, ülkemizin adını duyurmak adına önemli bir adım attı. Yapılan açıklamalara göre HÜRKUŞ, 18- 22 Temmuz tarihleri arasında İngiltere’de düzenlenecek olan Farnborough Havacılık Fuarı’na katılmak üzere Ankara’dan havalandı. HÜRKUŞ’un, fuarda gösteri yapacağı öğrenildi.

Yurtdışına ilk kez 2017 yılında uçan ve Paris Havacılık Fuarı’na katılan HÜRKUŞ’un, bu kez de Paris Air Show’dan sonra gelen ikinci büyük havacılık fuarı olan Farnboroug Havacılık Fuarı’na katılacak olması, tüm dikkatlerin yerli savunma araçlarımıza çevrilmesini sağladı.

Diğer Araçlar Da Tanıtılacak!

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil önderliğinde yola çıkan ekibin, fuar kapsamında HÜRJET ve T625 projelerini de tanıtacakları bildirildi.

HÜRKUŞ'un Özellikleri

Eğitim uçağı HÜRKUŞ’un özellikleri, TUSAŞ tarafından şu şekilde açıklandı:
  • Azami seyir hızı: 574 km/sa
  • Azami servis irtifası: 10.577 m
  • Azami havada kalma süresi: 4 saat 15 dakika
  • Kalkış mesafesi: 489 m
  • Maksimum tırmanma hızı: 22 m/s
  • Maksimum menzil: 1140 km
  • İniş mesafesi: 593 m

Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler