Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Honda Açıkladı: 8 Yılda, 30 Farklı Model Elektrikli Araç Üretilecek!

ADMİN

Admin
Yönetici
2020 yılında tüm dünyaya hızlı bir şekilde yayılım gösteren koronavirüs salgını ile birlikte ortaya çıkan çip sorunu, yeni yıla girildiğinde de etkilerini arttırarak gösterdi.

Halen birçok otomotiv firmasının ara ara üretim durdurmasına sebep olan bu durum otomotiv sektöründe geri dönüşü olmayan kayıpların yaşanmasına sebep olurken hem çip krizi hem de diğer faktörler çerçevesinde çıkış noktaları arayan firmalar, üretim rotalarını elektrikli otomobillere çevirdiler.

Ekolojik dengenin bozulması ve içten yanmalı motorları hem üretim sürecinde hem de araç kullanımı esnasında çevreye daha çok zarar vermesi, otomotiv devlerinin elektrikli araç üretimine yönelmelerine etki eden başlıca sebeplerden biri oldu. Nerede ise her yeni günde elektrikli araç alanına dair güncel haberler gündeme gelmeye devam ederken, sektörü heyecanlandıran yeni bir açıklama yapıldı.

Japon Honda, uzun vadeli elektrikli araç üretim planını açıklarken araçların üretimlerinde kullanılacak olan pil türlerine dair de yeni açıklamalarda bulundu.

Honda'dan Uzun Vadeli Elektrikli Araç Planı Açıklaması!

hondadan-uzun-vadeli-elektrikli-arac-plani-aciklamasi.jpg
Teknolojik gelişmelerin hızla gözlendiği ülkelerin başında gelen Japonya, yıllardır hem ülkemizde hem diğer dünya ülkelerinde sürücüler tarafından sıklık ile tercih edilen araç markalarından biri olan Honda ile de adından söz ettirmeyi başarıyor.

Geliştirdiği araçların tasarımları, teknik özellikleri ve buna bağlı olarak da performansları ile göz doldurmayı başaran Honda, dünya otomotiv sektörünün elektrikli araç üretimine yöneldiği şu günlerde kendi bünyesinde de değişikliklere gidildiğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde elektrifikasyon alanına yönelik gelişmeleri açıkladığı bir basın toplantısı düzenleyen Honda, uzun vadeli elektrikli araç planını kamuoyu ile paylaştı. Honda yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre önümüzdeki 8 yıl içerisinde firmanın 30 farklı elektrikli araç modelini piyasaya sürebilmek için çalışmalara başladığı bilgisi kaydedildi.

Her Bir Modelde Yılda 2 Milyon Tane!

Honda tarafından yapılan açıklamalara göre 30 farklı elektrikli araç planının, yıllık 2 milyon araç üretimi kapasitesi ile işleme alınacağı bildirildi. Bu açıklama ile birlikte 2030 yılında yollarda bolca Honda marka elektrikli araca şahitlik edileceği anlaşıldı.

343 Milyon Dolarlık Pil Yatırımı!

Yeni araçlarında kullanmak üzere katı pil üretimine ihtiyacı olan Honda, bu ihtiyacı için 343 milyon dolarlık bir yatırımla üretim hattının kurulacağını duyurdu.

Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
2,451
Kullanıcılar
9,849
Son üye
Fatih SAÇAN
Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap