TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Hiç üretim yapmayan en iyi süper otomobil konseptleri

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,107
Tepkime puanı
225
Hiç üretim yapmayan en iyi süper otomobil konseptleri neler? Markaların En büyük otomobil modellerinin hiç üretilemeyen konseptlerini sizler için derledik. Bazı markalar bunu yatırım eksikliğinden yapmazken, diğerleri tasarım veya mühendislikteki eksiklik nedeniyle hiç üretmemiştir. Bizde hiç bir zaman üretilemeyecek bu süper arabaları bir araya getirdik.

Hiç üretim yapmayan en iyi süper otomobil konseptleri​

Hiç üretim yapmayan en iyi süper otomobil konseptleri

Aston Martin Bulldog (1979)​

Hiç üretim yapmayan en iyi süper otomobil konseptleri içerisindeki modellerden birisidir. William Towns, Aston Martin Bulldog'u kama görünümüne olan alametifarikası ile tasarladı . Bu sınırlı çalışma olacağını planlandı 25 Aston bir ikiz turbo versiyonu ile üretilmiş otomobillerin, her 5.3 litrelik V8 veren motorun 600bhpden ve bir hıza 237mph . Bu iddia biraz iyimserdi ve çağdaş testler Bulldog'un saatte 192 mil hızla zirveye çıktığını gösterdi .
Kesintisiz, Aston, Bulldog'un kabinini geleneksel deri ve yüksek teknoloji ürünü LED dokunmatik ekranların bir karışımıyla doldurdu. Bu, arabayı zengin Orta Doğulu alıcılar için çekici hale getirme planıydı, ancak Victor Gauntlett, 1981'de Aston'un başkanlığını devraldığında arabanın fişini çekti . Bir ve tek Bulldog daha sonra fabrika tarafından 130.000 £ 'a satıldı (o sırada yaklaşık 250.000 $ (ABD)) ve hala klasik otomobil şovlarında ara sıra görülüyor.
Chevrolet-Aerovette-1969.jpg

Chevrolet Aerovette (1969)​

Tıpkı Corvette satılık tarihinin ilk ortadan motorlu modelini readying, Aerovette 1960'larda aynı sırtını ulaşmak için ciddi bir girişim oldu. " Corvette'in Babası " olarak bilinen Zora Arkus-Duntov tarafından tasarlandı ve Amerikan süper otomobil fikrini önemli bir şekilde ileriye taşıdı. Bu , arabayı çok hafif ve güçlü hale getirecek 420bhp geliştiren bir çift döner motor kullanmayı içeriyordu . Chevrolet'nin genel müdürü John DeLorean, projeyi maliyet gerekçesiyle konserve ettiğinde ve daha sonra 1970'te Ford-back De Tomaso Pantera'ya bir motor şovu görünümü için cevaben onu kazıp çıkardığında sorunlar ortaya çıktı. Bunların hiçbiri Aerovette'in üretime girmesine yardımcı olmadı ve müşteri araştırması, mevcut Corvette sürücüleri arasında orta motorlu bir modele karşı çok fazla direnç gösterdi.
Hiç üretim yapmayan en iyi süper otomobil konseptleri

BMW M1 Homage (2008)​

İlk M1 ile bir süper otomobil yapmaya çalışırken parmaklarının yanmasından otuz yıl sonra BMW , 2008 Concorso d'Eleganza Villa d'Este'de M1 Homage'ı gösterdi . Klasik otomobillere ve konseptlere yönelik bu haute couture şovu, BMW teknik özelliklerinin en temel ayrıntılarını bile yayınlamakla uğraşmasa bile güncellenmiş bir M1'i sunmak için ideal bir yerdi . Sonuç olarak, Homage sadece bir gösteri arabası olacaktı, ancak sonuçta hibrit i8 ile sonuçlanan 2009 Vision EfficientDynamics Konseptini etkiledi.
Hic-uretim-yapmayan-en-iyi-super-otomobil-konseptleri1.jpg

Cadillac On Altı (2003)​

Bir Marvel Comics çizgi filmine aitmiş gibi görünen Cadillac Sixteen , geniş kaputunun altında aynı derecede kahramanca 13.6 litrelik bir V16 motora sahipti . Drive, arka tekerleklere otomatik bir vites kutusundan geçti ve motorun 1000 hp ürettiği iddia edildi . Yine de Cadillac , aracın seyir halindeyken 12 silindire kadar kapanan Aktif Yakıt Yönetimi sayesinde 16.7mpg yakıt ekonomisi sunduğunu söyledi . Cadillac'ın sınırlı sayıda Sixteens'i üretime sokacağına dair büyük umut vardı , ancak motor ve geliştirme maliyeti çok yüksek olduğundan bu gerçekleşmedi. Bununla birlikte, Sixteen'in stilinin unsurları sonraki Cadillac modellerinde kullanılmaya devam etti.
Hiç üretim yapmayan en iyi süper otomobil konseptleri

Volkswagen W12 (1997)​

Volkswagen, 1997'de W12 Syncro ile başlayarak, süper otomobile olan ilgisini artırmada birkaç çatlak yaşadı. Bunu ertesi yıl W12 Roadster ve 2001'de W12 Nardo izledi . Hepsi bulmak için W12 motorunu ifade etti. Bentley Continental GT'ye ve daha popüler olan Phaeton lüks sedanına giriyor . İlk iki konsept , W12 motorunun 5,6 litrelik versiyonundan sadece 420bhp ile yapıldı , ancak Nardo, oyununu 591bhp ile yükseltti . Bu, Nardo'yu 3,5 saniyede 60 mil / saate ve 221 mil / saate kadar görmek için yeterliydi . Ayrıca Volkswagen'i bir süper otomobilin iyi bir fikir ikna yardımcı oldu, ancak VW rozetini Bugatti ile değiştirdi ve bir W16 motoru kazandı.
 

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,919
Mesajlar
3,560
Kullanıcılar
5,026
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst