Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Ford ve Volkswagen İş Birliği Duyuruldu: Elektrikli Araç Sayısı Artıyor!

ADMİN

Admin
Yönetici
Dünya genelinde benzinli ve dizel modelli araç üretiminin kısıtlanmaya başlaması, dikkatlerin elektrikli araç üretimine yoğunlaşmasını sağladı. Yakın zamanda seri üretime geçecek olan yerli otomobilimiz Togg’un piyasaya sağlayacağı katkılar üzerinde durulurken, Ford ve Volkswagen iş birliğinden yeni haber geldi.

Geçtiğimiz yıllarda elektrikli araç üretimi konusunda güçlerini birleştireceklerini duyurmuş olan Ford ve Volkswagen firmaları, yeni dönemde çalışmalarını hızlandırdıklarını duyurdu. Finansmanların sağlanması ve elektrikli araç üretimine dair sürecin tamamlanması ile birlikte piyasaya sürülecek olan elektrikli araç sayısının artacağı bilgisi kaydedildi.

2019 Yılının İttifakı Meyve Vermeye Başladı!

Amerika’nın otomobil devi olarak görülen firmalarından biri olan Ford ile Almanya’nın gözde otomobil firmalarından olan Volkswagen, 2019 yılında güçlerini birleştirerek otomotiv sektörüne yeni elektrikli araç modelleri dahil edeceklerini duyurmuşlardı.

Yaklaşık olarak 3 yıl önce piyasaya duyurulmuş olan iş birliği, yeni dönemde meyvelerini vermeye başladı. Ford’un yakın zaman içerisinde elektrikli araç üretimini hızlandıracağı bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı.

Ford Üretim Hedefini Güncelledi!

Ford Üretim Hedefini Güncelledi!
ABD’li Ford firması ve Alman Volkswagen firması arasında imzalanmış olan protokole göre yeni dönemde firmaların iş birliği içerisinde üretilecek olan ikinci elektrikli araç modeli için çalışmalar hızlandı. Ford, daha önce yapmış olduğu açıklamalarda elektrikli araç üretimi hedefinin 600 bin olduğunu duyurmuştu.

Ancak yeni dönemde Volkswagen ile olan ortaklığının derinleşmesi, firmanın üretim hedefini güncellemesini sağladı. Firma tarafından yapılmış olan yeni açıklamaya göre üretim hedefi 1,2 milyon ile ikiye katlanmış oldu. Ford’un 1,2 milyonluk üretim hedefini 2026 yılına kadar tamamlanması ve o yıl itibari ile üretilmiş olan tüm araçların yollarda olması bekleniyor.

Volkswagen MEB Sistemini Paylaşacak!

Volkswagen ve Ford tarafından yapılmış olan ortak açıklamaya göre yeni dönemde üretilecek olan elektrikli araçlar için Volkswagen’in modüler otomobil platformu olan MEB kullanılacak. Firmalar tarafından yapılmış olan açıklamalar doğrultusunda Volkswagen’in yüksek teknoloji kullanarak üretmiş olduğu araçlardan ötürü ortaya çıkan maliyetler, Ford ile bölüşülecek.

Böylelikle iki firmada birbirlerinin avantajlı olduğu konu başlıklarından yararlanarak çok daha uygun fiyatlar karşılığında otomobil üretimi yapabilecekler.

Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Kullanıcılar
9,984
Son üye
Yalcinm