Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Fiat Egea Hibrit Nisan Ayında Satışa Sunulacak

ADMİN

Admin
Yönetici
Türkiye’de uzun yıllardır en çok satan otomobil modeli olarak dikkatleri üzerine çeken Fiat Egea’dan sürpriz haber geldi. Fiat Egea, 2022 yılında ailesine yeni üyeler katarak hibrit versiyonunu duyurdu. Egea Hibrit’in otomatik şanzımana sahip versiyonu nisan ayından itibaren satışa sunulacak.

Fiat Egea Hibrit modeli müjdesi otomobil severleri heyecanlandırırken şimdiden fiyat konusunda araştırmalar yapılıyor. Fiat Egea, yeni nesil hibrit motor seçeneği ile satışa sunulmaya hazırlanıyor. Egea’nın yeni hibrit versiyonu yüksek performansını 130 HP güç ve 240 NM tork üreten 1.5 litrelik 4 silindirli turbo benzinli FireFly motordan alıyor.

Ayrıca bu motora ek olarak 48 volt bataryalı 15 kw değerinde elektrik motor sunuluyor. Hibrit desteği ile 130 beygirlik içten yanmalı motorun performansı ve yakıt tüketim değerleri çok çarpıcı bir şekilde iyileşme gösteriyor.

Fiat Egea Hibrit Yeni Nesil Özellikleri

Fiat Egea Hibrit Yeni Nesil Özellikleri
Egea Hibrit’te BSG (Belt Start Generator) ve 15KW’lık elektrikli motor yakıt tüketim değerlerinde de sürücüye büyük avantajlar sunuyor. Gelişmiş hibrit teknolojisi sayesinde tamamen elektrikli sessiz çalıştırma, park etme ve tamamen elektrikli sürüş avantajları bulunuyor. Bu sayede hem verimlilik hem de sürüş performansı en üst seviyeye çıkmış oluyor.

Fiat Egea Hibrit modelinin yüzde 100 elektrikli mod ile kalkış yapabilmesi e-Launch özelliği sayesinde oluyor. Düşük devirde elektrik gücünü kullanarak ilerlemesini sağlayan e-Creep özelliği de yakıt tüketiminin azaltılmasına çok büyük katkılar sağlıyor. Aynı zamanda sıkışık trafikte kısa mesafelerde gaz pedalına basmadan hareket etmeyi sağlayan e-Queuing hem sürücüye konfor sağlıyor hem de aracın fazla yakmasının önüne geçiyor.

Yeni Fiat Egea Hibrit Fiyatı Ne Kadar?

Fiat Egea Hibrit aynı zamanda tamamen elektrikli motor kullanılarak hızlı ve pratik park etme imkanı tanıyor. Bununla birlikte Fiat modellerinde ilk kez kullanılacak olan 7 ileri vitesli çift kavramalı otomatik şanzıman, bu modelle tanıtılmış olacak.

Fiat Egea Hibrit 0’dan 100’e sadece 9 saniyede hızlanabilecek ve şehir içi kullanımda 100 kilometrede 4.7 litrelik yakıt tüketim seviyelerine ulaşabilecek. Egea Hibrit; Türkiye’de Sedan, Hatchback, Cross ve Cross Wagon gövde tiplerinde nisana ayında satışa sunulması beklenirken fiyatı hakkında henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Kullanıcılar
9,983
Son üye
oguzo