TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Elektrikli Otomobil Satın Alacaklar Dikkat! Renault Zoe Çarpışma Testinde Başarısız Oldu!

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,115
Tepkime puanı
225
Otomotiv sektöründe elektrikli araçlara yönelik talep giderek artarken, ülkemizde de benzer bir tablo görünüyor. Türkiye’de bugüne kadar en fazla satış yapan otomobil markalarından Fransız otomotiv devi Renault, Zoe isimli elektrikli otomobilini ön plana çıkarıyor. Türkiye’de satışına devam edilen Renault’un Zoe markalı elektrikli otomobilinde kritik bir test yapıldı. İçten yanmalı motorların yanı sıra elektrikli otomobil üretimine de ağırlık veren Renault, bu sektörde somut adımlar atmaya devam ediyor. Renault Zoe ile elektrikli otomobil sektörüne yıllar önce ses getiren bir giriş yapmıştı. Fransız otomobil şirketi, 2021 model Zoe ile Euro NCAP testine girdi. Bilindiği üzere Euro NCAP, Avrupa’da piyasaya sürülen otomobillerin çarpışma testlerini gerçekleştiren bağımsız bir kurum olarak önemli puanlamalar yapıyor.

Renault Zoe, Euro NCAP’te Sınıfta Kaldı

Renault Zoe, Euro NCAP’te Sınıfta Kaldı
Türkiye’de de satışa sunulan ve geniş bir müşteri kitlesi bulunan Renault Zoe, çarpışma testlerinden geçemedi. 2021 model Renault Zoe, standart ekipmanlar ile Euro NCAP çarpışma testlerine girdi. Standart ekipmanlar, Türkiye’de fabrika çıkışı olarak satılan Zoe modellerinde bulunan baz özelliklerden oluşuyor. Yapılan testlerin sonucunda Renault Zoe testi yıldız alamayarak tamamladı ve sınıfta kaldı.

Hayatta Kalma Şansı Yüzde 43

Fransız otomobil devi Renault’un yıllardır piyasaya sürdüğü Zoe modeli 2013 yılında girdiği testlerden en yüksek puanı almayı başarmıştı. Renault Zoe, 2013 yılındaki Euro NCAP’te 5 yıldız alarak tüm dikkatleri üzerine çekmiş ve satış rakamlarını artırmıştı. Ancak 2021 model Zoe ile hiç yıldız alamaması kafalarda soru işareti bıraktı. Öte yandan Euro NCAP resmi web sitesi üzerinden yayınlanan test sonuçlarına göre Renault Zoe’nin yetişkin yolcu korumasında yüzde 43 oranında başarılı olduğu görüldü. Arka koltuk çocuk yolcu korumasında ise yüzde 52 oranında başarı elde etti. Bir başka parametre olan otomobilin güvenlik yardımcısı kategorisindeki başarı yüzdesi ise 14 olarak kayıtlara geçti.
 

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,928
Mesajlar
3,580
Kullanıcılar
5,293
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst