Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Dünyayı Kıskandıran Gemlik Fabrikası’nda Togg Üretimi Devam Ediyor!

ADMİN

Admin
Yönetici
Seneler önce piyasaya sürülen ancak petrol firmalarının piyasa üzerinden oldukça fazla söz sahibi olmaları sebebi ile askıya alınan elektrikli otomobiller, yeni dönemin en çok konuşulan ürün gruplarından birisi haline dönüştü.

Hem yedek parça maliyetlerinin artması hem ülke yönetimlerinin sıfır karbon hedeflerini açıklamaları hem de yükselen akaryakıt fiyatları sebebi ile değişen tüketici alışkanları, araç üretici firmaların üretim yelpazelerinin yeniden şekillenmesini sağladı.

İçten yanmalı motorlara sahip olan benzinli ve dizel araçların hem ülke yönetimleri hem de tüketiciler tarafından ikinci plana atılması, üretim bantlarında çoğunluk ile elektrikli otomobillerin yer almalarını sağladı. Hemen hemen tüm araç üretici firmalardan elektrikli otomobil haberleri gelmeye devam ederken ülkemiz adına büyük bir öneme sahip olan Togg da yerli ve doğuştan elektrikli otomobilin üretimine başladı.

2018 yılında kurulan ve o günden bu yana dur durak bilmeden çalışmalarına devam eden firma, 29 Ekim tarihinde açılışı gerçekleştirilmiş olan devasa Gemlik Fabrikası’nda yerli otomobili seri üretim bandına çıkardı. Ekim ayının sonundan bu yana hız kesmeden devam eden üretim çalışmaları ülkemiz adına büyük bir gelişme olarak gösterilirken bazı kötü niyetli kişilerden ve kurumlardan Togg fabrikasına ilişkin asılsız iddialar ortaya atıldı ve fabrikada aslında üretim bandının bulunmadığı, Togg’ların İtalya’dan getirildiği ileri sürüldü. Bu iddialar birçok vatandaşı ve sektör temsilcisini sinirlendirirken Togg’dan mükemmel bir yanıt geldi.

Kurulduğu günden bu yana amacının yalnızca bir elektrikli otomobil üretmek olmadığını, Türkiye’nin mobilite ekosistemini oluşturarak hem kendi hem de ülke adına fark yaratmak istediğini savunan yerli firma, ortaya atılan tüm iddialara karşı önemli bir adım attı. Geçtiğimiz hafta otomotiv basınını Gemlik Fabrikası’na davet eden üretici firma, tam 26 gazetecinin tesisin her alanında çekim yapmasına olanak tanıdı.

Misafirperverliği ile göz dolduran Togg CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, gazetecileri fabrikayı gezdirirken hem üretim sürecine hem de sonrasına ilişkin önemli bilgiler verdi.

Üretim Sürecini Aktardı!

Üretim Sürecini Aktardı!
Togg yetkilileri tarafından Gemlik Fabrikası’na davet edilen isimlerden birisi olan CNN Türk Hafta Sonu programı sunucusu Gazeteci Hakan Çelik, üretim tesisine ilişkin önemli bilgiler aktardı. 1.2 milyon karelik devasa alanın üzerine inşa edilmiş olan 230 bin metrekarelik Gemlik Fabrikası’nda montajdan boyaya kadar tüm üretim süreçlerinin görüntülendiğini ifade eden Çelik, bilinmeyen verileri paylaştı.

Gemlik Fabrikası’nda 250 robotun aktif olarak rol aldığını belirten Gazeteci Çelik, otomasyonun ise yüzde 90 olduğunu ve her üç dakikada bir olmak üzere banttan araç indirildiğini ifade etti. Ana gövdeleri birleştiren robotların işlem bittikten sonra aracı boyahane robotlarına devrettiklerini belirten Çelik, sonrasında ise montaj sürecinin başladığını bildirdi.

Togg Personelleri Görev Başında!

Üretim sürecinin yanı sıra Togg’un personel kadrosuna da değinen Çelik, şu an Gemlik Tesisi’nde toplamda 630 personelin çalıştığını belirtti. Togg adına faaliyet gösteren diğer birimler ile birlikte çalışan sayısının toplamda bin 400’e yükseldiğini belirten Çelik, Togg bünyesinde istihdam edilecek personel sayısının 4 bin 300’e yükseltilmesinin hedeflendiğini ifade etti.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Maşallah allah bozmasın güzel günleri görmeyi güzel zamanda kullanmayı nasip etsin inşallah

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Kullanıcılar
9,984
Son üye
Yalcinm