Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Cupra Born EV Modeli önümüzdeki hafta üretim bandında olacak

ADMİN

Admin
Yönetici
Cupra Born EV Modeli önümüzdeki hafta üretim bandında olacak. Cupra , 25 Mayıs Salı günü üretime hazır olacak ilk elektrikli otomobili Born'un tanıtımını yaptı. İlk 2020'de El-Born olarak gösterilen hatchback, iç sistemleri ve genel görüntüsü Volkswagen ID 3 ile benziyor, ancak onu diğerlerinden ayırmak için bir dizi tasarım özelliği kullanıyor.

Born, model adının 'El' kısmını kaybetmesinin yanı sıra konsepte sadık kalacak gibi görünüyor. Cupra'nın alametifarikası bakır kaplama vurgularıyla masmavi bir kaplamayla gösterilen, Volkswagen kardeşinden farklı bir ön tasarıma sahip, açılı LED farlar, daha geniş bir alt ızgara ve performans beklentilerini ima eden sivri bir kaput bulunuyor.
Başka yerlerde, Born'un alıntı tekerlek tasarımlarına, Formentor tarzı bir sarmal arka ışık çubuğuna ve siyah bir kontrast C sütununa sahip olacağını görebiliriz . İçeride, ön izleme görüntüleri, çeşitli yüzeylere uygulanmış benzersiz elmas deseniyle orta konsol ve kapı panellerinde bakır detayların kullanılacağını görüyoruz.

Üretim otomobil tanıtımından önce konuşan Cupra tasarım patronu Jorge Díez, tekerleklerin köşelere doğru itilmesinin firmanın "çok geniş iç mekana sahip tamamen yolcu merkezli bir tasarım yaratmasına" izin verdiğini söyledi.
Ayrıca Cupra Born'u diğer modellerden ayırmak için attığı adımları da açıkladı: “Farlar bir kişinin yüzüyle özdeşleşiyor, bu yüzden karakterini ve ne istediğinizi bilme ve neye gitme kararlılığını ifade etmek için onları normalden biraz daha fazla açtık. Karakter, arabayı yola yakın tutmak için arabanın altındaki belirgin hava girişiyle daha da vurgulanacak. " dedi.

Otomobilin genişliğini yatay ışık imzasıyla vurguladık ve bunu otomobilin verimliliğini ve aerodinamiğini artıran çok belirgin bir difüzörle birleştirdik. Elektrifikasyonun verimlilikle el ele gitmesi gerektiğini biliyoruz ve bu açıdan ekibimiz ikisini mükemmel bir uyum içinde birleştirdi. "Yan tarafta, omuz hattında köşeli şekiller oluşturduk ve daha büyük bir gerilim ve hız hissi için pencere grafiklerini genişlettik".

Born'un, ID 3'te sunulan tüm aktarma organları ile satışa sunulup sunulmayacağı henüz onaylanmadı. Ancak daha büyük ID 4'te sunulan 302bhp'lik bir üst modelinden daha kısa olması söz konusu. Bu yüzden ID.4 modeli ile aynı özelliklere sahip olmayacak.

Çünkü dingil mesafesi bu SUV'un dört tekerlekten çekiş sistemine uyum sağlayamaz. Cupra Born EV Modeli önümüzdeki hafta üretim bandında olacak! Elektrikli model olarak üretilecek olan Cupra Born üretimi detaylarına değindik.

Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Kullanıcılar
9,983
Son üye
oguzo