Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Çip Krizi Togg Fiyatını Olumsuz Etkileyecek Mi?

ADMİN

Admin
Yönetici
Yerli elektrikli otomobil Togg hakkındaki son gelişmeler yakından takip ediliyor. 2022 yılının sonunda seri üretim bandından inecek olan Togg ile ilgili bazı endişeler ortaya atıldı. Tüm dünyada otomotiv sektörünü olumsuz etkileyen çip krizinin devam etmesi durumunda Togg fiyatı ne olacak? Togg üretiminde yavaşlama olacak mı?

Sosyal medyada çok konuşulan Togg ve çip krizi hakkında Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Albert Saydam’dan önemli açıklamalar geldi. Çip krizini Togg açısından değerlendiren Saydam, “Togg yatırımının bu çip krizinden çok fazla etkilenmeyeceğini tahmin ediyorum. Yapılan bilgilendirmeler, ihtiyaç olan çiplerin ön anlaşmalarının yapıldığı yönünde.” ifadelerini kullandı.

Otomotivde Tedarik ve Çip Krizi Devam Edecek

Otomotivde Tedarik ve Çip Krizi Devam Edecek
Otomotiv sektöründe küresel ölçekte yaşanan çip krizinin bu sene de devam edeceğini belirten Albert Saydam, dünyanın şu anda Rusya – Ukrayna savaşına odaklandığını dile getirdi. TAYSAD Başkanı Saydam ayrıca, savaş yüzünden üretim, tedarik zinciri ve ekonomik olumsuzlukların yaşanabileceğini vurguladı.Otomotiv sanayisinde tedarik zincirlerinin sağlıklı ilerlemesi çok önemli olduğu için sektördeki bütün kararlar verilere dayanıyor. Bir aracın yurt dışına satılması ya da ülkeye ihracat anlamında 1 dolar daha fazla kazandırılması çok büyük önem taşıyor.

Bu konuyla ilgili açıklamalar yapan Albert Saydam, savaş yüzünden bu tür kayıplar olması durumunda otomotiv sektörünün olumsuz etkileneceğini söylerken çip krizine ilişkin “Esas kısıt olan çipin kendisinin üretilmesinde şu anda yapılan yatırımlarla ancak ihtiyaç karşılanacak gibi. Avrupa Birliği en son bir yatırım anons etti. Durumun belki ebadını anlamak için bu faydalı bir bilgi olacaktır. dedi.

Elektrikli Araçlara 3 Kat Daha Fazla Çip Gerekli

Ortalama benzinli bir araçta 1000 çip kullanılıyorsa, elektrikli otomobillerde ihtiyaç duyulan çip sayısının 3 bine çıktığını kaydeden Saydam, “atta 1-2 ay önce dünyaca bilinen bir elektrikli araç üreticisi, çip yokluğundan dolayı şarj ünitesi olmadan araçlarını piyasaya sürdü.

Servise girdiğinde ve çipler temin edildiğinde o çipler takılmak üzere.” dedi. TAYSAD Başkanı ayrıca Togg’un tedarik zincirinde çip krizinden çok fazla olumsuz etkilenmeyeceğini ve fiyatında anormal bir durum beklenmeyeceğini kaydetti.

Son düzenleme:

Gayet güzel bir yazı. Okumanızı tavsiye ederim. O yüzden yorum yaptım. Herkes okuyabilir.

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
2,459
Kullanıcılar
9,991
Son üye
arel