Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

BAYKAR’dan Litvanya Aracılığı ile Ukrayna’ya Jest!

ADMİN

Admin
Yönetici
Rusya ile Ukrayna ülkelerinin gergin ilişkileri, şubat ayında Rus ordusunun Ukrayna sınırında konumlanması ile birlikte hat safhaya ulaştı. Bir geceliğine sınırdan ayrılan Rus ordusu, tüm dünyayı savaş çıkmama konusunda ikna etmiş olsa da 24 Şubat günü sabah saatlerine karşı ordu, Ukrayna sınırlarına resmen giriş yaptı. O günden bugüne kadar yoğun bombardımanlar altında süren Rusya- Ukrayna savaşı, birçok dünya ülkesinin tepkisi ile karşılaştı. Savaşın başladığı günden bu yana Rus hükümetine karşı pek çok farklı başlık altında çeşitli yaptırımlar uygulanırken, Ukrayna hükümeti için de destek çalışmaları başlatıldı. Hem savunma araçları hem de diğer destek başlıkları altında binlerce yardım gönderilmiş olan Ukrayna’ya, bu kez de Litvanya aracılığı ile Baykar Teknoloji’den destek geldi. Destek haberi, Baykar Teknoloji’nin resmi Twitter hesabı aracılığı ile kamuoyuna duyuruldu.

Litvanya Bayraktar TB-2 SİHA İçin Yardım Topluyordu!

Litvanya Bayraktar TB-2 SİHA İçin Yardım Topluyordu!
Ukrayna’nın 24 Şubat tarihinden bu yana yoğun bir savaş harekâtı içerisinde olduğunu gözleyen ve bu durum karşısında sessiz kalmak istemeyen ülkelerden birisi de Litvanya oldu. Savaş kapsamında Ukrayna’nın savunma araçlarına ihtiyacı olduğunu belirten Litvanya, ülkemizin yerli ve milli gururlarından olan ve alanlarda gösterdiği performanslar ile savaş stratejisi açısından önemli bir konumda pozisyon alan Bayraktar TB-2 SİHA alımı için bağış toplamaya başladı. Litvanya hükümeti Ukrayna’ya göndermek üzere satın alınacak olan Bayraktar TB-2 SİHA için bağış kampanyası başlattığını ve bu kapsamda kampanyanın ilk gününde 1 milyon euro toplandığını belirtti. Hala 5 milyon euro için yardım toplama sürecini yönettiğini ifade eden Litvanya’ya, Bayraktar TB-2 SİHA’nın üretici firması Baykar Teknoloji’den destek geldi.

Bayraktar TB-2 SİHA Alımı İçin Baykar'dan Büyük Jest!

Rusya- Ukrayna savaşının başladığı dönem içerisinde sahneye çıkan bayraktar TB-2 SİHA, savaş ortamında sergilediği performans ile Ukrayna ordusundan ve Ukrayna halkından büyük takdir topladı. Bu kapsamda SİHA’ya özel şarkılar dahi bestelendi. Savaş ortamında sergilediği performansı ile göz ardı edilemeyecek bir başarıya sahip olan Bayraktar TB-2 SİHA’nın Ukrayna için hayati bir öneme sahip olduğunu fark eden ve bunun üzerine de bir alım daha yapılabilmesi adına bağış kampanyası başlatmış olan Litvanya’ya, SİHA’nın üretici firması Baykar Teknoloji’den destek geldi. Firmanın resmi Twitter hesabı aracılığı ile yapılmış olan paylaşım ile birlikte, Baykar’ın bir adet Bayraktar TB-2 SİHA’yı Ukrayna’ya hibe edeceği bilgisi kaydedildi.

Toplanan Tutar İnsani Yardım Olarak Aktarılacak!

Baykar’ın SİHA hibesi açıklamasından sonra Litvanya’nın Ukrayna adına topladığı bağış tutarının, insanı yardım başlığı altında ülke hükümetine aktarılacağı bilgisi paylaşıldı.

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,459
Kullanıcılar
9,997
Son üye
Engin yavuz