TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Bakan Varank Açıkladı: Togg İçin Vekil Sırası Oluştu!

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,048
Tepkime puanı
220
Geçtiğimiz günlerde Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AK Parti kampı düzenlendi. Birçok devlet yetkilisinin katılımı ile gerçekleştirilen Kızılcahamam kampında, pek çok farklı konu başlığı altında da değerlendirmeler yapılarak, güncel projeler açıklandı. Bu kapsamda kampta sunum yapan isimlerden birisi olan Sanayi ve Ticaret Bakanı Mustafa Varank da önemli konulara değindi.

AK Parti’nin Kızılcahamam kampında sunum yapan Bakan Mustafa Varank, sunum esnasında yerli otomobilimiz Togg’a ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu. Gemlik tesisinin bitmek üzere olduğu Togg’un, 2023 yılının başında satışa sunulacağını belirten Bakan Varank, Togg için şimdiden sıra oluştuğunu ifade etti.

"Önce Devlet Büyükleri Kullanacak!"

Uzun bir süredir çalışmaları devam eden ve sene başında Amerika’da düzenlenen bir fuarda yurtdışı ülkelerinin beğenisine sunulan yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg, ülkemizde de adından söz ettirmeye devam ediyor. Otomotiv sektörünün birçok faktör çerçevesinde yöneldiği elektrikli araç üretimi başlığına hızlı bir giriş yapmaya hazırlanan Togg için çalışmalar da hız kesmeden devam ediyor. Togg’un test aşamalarını bir bir tamamladığı şu günlerde, seri üretimin gerçekleştirileceği Gemlik tesisinin de inşası nerede ise tamamlandı.

Son olarak boyasız denemelere başlayan tesis, haziran ayının sonu itibari ile tamamlanmış olacak. Bu kapsamda Togg’un sene sonunda üretim bandından inmesi ve 2023 yılının ilk üç ayında da satışa sunulması bekleniyor. Togg ile ilgili bunca gelişme yaşanırken, Kızılcahamam kampında sunum yapan Bakan Varank’tan da bir sürpriz açıklama geldi. Yerli otomobil için taleplerin arttığını belirten Bakan Varank, sene sonuna kadar belli sayıda üretilecek olan Togg’un, ilk olarak devlet büyükleri tarafından kullanılacağını ifade etti.

"Vekiller De Sırada!"

Vekiller De Sırada!
Togg’a sahip olmak isteyen çok sayıda milletvekilinin de olduğunu ifade eden Bakan Varank, vekil taleplerini aldığını ancak bu taleplerin devlet büyüklerinden sonra değerlendirileceklerini ifade etti.

Kampta Yeni Proje Açıklaması!

Gerçekleştirdiği sunum kapsamında ülke için işsiz gençlere ve kadınlara da değinen Bakan Varank, özellikle Doğu ve Güneydoğu şehirleri başta olmak üzere işsizlik oranlarının yüksek olduğu bölgeler için yatırım tesislerinin kurulacağını açıkladı. Bakan Varank, bu tesisler için toplamda 1,2 milyar TL’lik bir bütçe ayrıldığını belirterek, 175 atölyede 70 bin kişinin istihdam edileceğini müjdeledi.
 
Son düzenleme:

Çevrimiçi

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,896
Mesajlar
3,458
Kullanıcılar
4,517
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst