Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

ASELSAN, LGS Sonucu Açıklanan Öğrencileri Davet Etti!

ADMİN

Admin
Yönetici
Savunma sanayi alanında geliştirdiği projeler ve sunduğu hizmetler sayesinde sektöre büyük katkıları olan ASELSAN, mesleki eğitim kapsamında kurmuş olduğu ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile de farkını ortaya koyuyor.

30 Haziran tarihinde açıklanan LGS sonuçları sonrasında önemli bir duyuruda bulunan ASELSAN, istihdam garantisi ve diğer avantajları ile öğrencileri lise bünyesine davet etti. 20 Temmuz tarihine kadar devam edecek olan tercih süreci ile birlikte lisesinin özelliklerini ve ayrıcalıklarını anlatan ASELSAN, bu kapsamda öğrencilere burs hizmetlerinin sunulacağını da bildirdi.

ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Kontenjanı Belli Oldu!

ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Kontenjanı Belli Oldu!
Savunma sanayiinin gelişmesi için kalifiye elemanların yetiştirilmesinin önemli bir role sahip olduğunun bilincinde olarak 2019 yılında Millî Eğitim Bakanlığı’nın da katkıları ile ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni kuran ASELSAN, yeni eğitim- öğretim dönemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Sektörün gereksinim duyduğu kalifiye işgücünün yetiştirilmesi kapsamında Ankara’da kurulmuş olan eğitim kurumunun ayrıcalıklarını anlatan firma, bu tercih dönemi kapsamında lise bünyesine 96 yeni öğrencinin dahil edileceğini açıkladı.

Verdiği teorik ve uygulamalı eğitimler sayesinde henüz lise çağında olan öğrencilerin parlak bir geleceğe sahip olabilmeleri adına önemli adımlar atılmasını sağlayan ASELSAN Lisesi, şimdiye kadar yüzde 1’lik başarı dilimi dahilinde öğrenci alımı yaptı. Yapılan açıklamalara göre lisenin 2019 yılında yüzde 0,46, 2020 yılında yüzde 0,33 ve 2021 yılında yüzde 0,55’lik başarı dilimlerinden öğrenci alımı yaptığı belirlendi.

Başarılı Öğrencilere Hem Lisede Hem Üniversitede Burs İmkânı!

ASELSAN, kurmuş olduğu lisesi bünyesinde başarı gösteren öğrencilere burs hizmeti sunduğunu açıkladı. Öğrencilerinin kendileri için özel olduğunu vurgulayan firma, ilgili kriterler çerçevesinde başarısını kanıtlamış olan lise öğrencilerine, 10’uncu sınıftan itibaren karşılıksız burs ödeme hizmetinin verileceğini bildirdi. Ayrıca firma lise bitiminde kazanılan mühendislik bölümleri dahilinde de kendi öğrencilerine burs imkânı sunmaya devam edeceğini açıkladı.

ASELSAN Öğrencilerine İstihdam Ayrıcalığı!

ASELSAN tarafından yapılan açıklamalara göre firma tarafından kurulmuş olan liseden mezun olan tüm öğrencilere, ASELSAN personel alımı süreçlerinde öncelik tanınacağı bilgisi kaydedildi.

Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Kullanıcılar
9,983
Son üye
oguzo