Hibrit Otomobiller İçin Kasko Nasıl Yapılır?

Hibrit Otomobiller İçin Kasko
0 Paylaşımlar

Hibrit Otomobiller İçin Kasko Nasıl Yapılır?”, “Kasko Nedir?”, Hibrit Otomobil Kasko Değeri Nedir?”, “Hibrit Otomobil için Kaskonun Önemi Nedir?” gibi sorular pek çok araç sahibi tarafından merak edilmektedir. Otomobil markaları kadar farklı sistemlere sahip otomobil çeşitleri de fazladır. Hibrit otomobilde farklı özelliklere sahip bir araç modelidir.

Hibrit Otomobil İçin Kasko

Hibrit otomobil benzin sarfiyatını azaltmak için üretilmiş bir otomobil modelidir. Bunun için de benzin motorunu değil elektrik motorunu kullanmaktadır. Çalışması için ihtiyaç duyduğu elektriği ise benzin motoru çalıştığında veya frenleme sırasında akülere şarj edilerek sağlamaktadır.

Kasko ise aslında; Kara Taşıtları Sigortası olarak tanımlanmaktadır. Hibrit otomobiller için yapılan kasko aracı güvence altına almaktadır. herhangi bir, kaza, çalınma yanma ve çalınmaya teşebbüs gibi durumlarda aracın güvencesi kasko ile sağlanmaktadır. Bu güvenceyi sağlamak için “kasko” adı altında sigorta sözleşmesi imzalanır. Poliçe sahibi oluşan hasarın bedelini tamamen veya bir bölümünü kendi cebinden karşılar. Hibrit araçlara kasko yaptırmak zorunlu değildir.

Hibrit Otomobiller İçin Kasko Nasıl Yapılır?

Hibrit otomobile sahip birçok kişi aracını güvence altına almak istemektedir. Bu durumda “Hibrit otomobiller için Kasko nasıl yapılır?” sorularına sebep olmaktadır. Hibrit otomobiller; sessiz çalışma, düşük maliyet, yüksek performans ve düşük gaz salınımı gibi sağladığı avantajlardan dolayı oldukça fazla talep görmektedir. Zorunlu olan Trafik Sigortası ile birlikte kasko poliçesi yaptırmakta araçları güvence altına almak için artı bir avantajdır. Doğru sigorta şirketi ile birlikte hibrit otomobillere kasko yaptırılabilir. Yaptırılan Kasko:

  • Çarpma-Çarpılma
  • Yanma
  • Çalınma

teminatları kapsamında devreye girmektedir. Bunlarla birlikte “Yolda Kalma Yardımı” da kaskonun sunduğu avantajlardan biridir. Hibrit otomobillere de diğer araçlara benzer şekilde kasko poliçesi yaptırılır. İstenmeyen kazalara karşı yaptırılacak araç kaskosu, araçları maddi olarak güvence altına almaktadır. Otomobil kullanıcıları istediği zaman, araçlarının maksimum güvencesini sağlamak için kasko poliçesi yaptırabilir.

Belirtilen teminatlar dışında; terör, sel, deprem, ferdi kaza, ekime payı düşmeme, enflasyon, hukuksal yardım ve alevsiz yardım teminatları da ek olarak dahil edilebilmektedir. Kullanıcılar hibrit otomobillerini her yönüyle koruma altına almak için kasko poliçesinin avantajlarından kolaylıkla yararlanabilir.

Hibrit Otomobiller İçin Kasko

Hibrit Otomobiller İçin Araç Kasko Değeri Nedir?

Çevreye karşı duyarlı olan hibrit otomobillere kasko yaptırmak içim ilk önce araç kasko değeri doğru olarak öğrenmelidir. Tam anlamıyla hibrit otomobiller için kasko nasıl yapılır öğrenirken araç kasko değerine de hakim olmak gerekmektedir.

Araç kasko bedeli, araçların markası ve modeline göre belirlenen listelerde en ince ayrıntısına göre listelenmektedir. Bu liste Türkiye Sigorta Birliği tarafından her ay düzenli olarak belirlenmektedir. Bu listedeki bedele göre aracın değeri ve kasko fiyatı öğrenilir. Aracın sıfır veya ikinci el olması listenin belirlenmesinde herhangi bir etkiye sebep olmaz. Önemli olan aracın modeli ve markasıdır. Aynı zamanda aracın yaşı ile birlikte sigorta pirimi de artmaktadır. İnternet üzerinden araç kasko bedeli kolaylıkla öğrenilebilmektedir. Ardından da hibrit otomobilin kaskosu kısa sürede yapılabilir.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.