Elektrikli SUV 2021 Genesis GV60 Tanıtımı Yapıldı!

Haberimizin detayında elektrikli SUV 2021 Genesis GV60 Tanıtımı hakkında bilgiler yer alacak. Model hakkında menzil bilgisi, teknik bilgiler ve bataryası hakkında önemli noktalara değineceğiz

Haberimizin detayında elektrikli SUV 2021 Genesis GV60 Tanıtımı hakkında bilgiler yer alacak. Model hakkında menzil bilgisi, teknik bilgiler ve bataryası hakkında önemli noktalara değineceğiz. Gelin hep birlikte bu model hakkında gelişmeleri inceleyelim.

Elektrikli SUV 2021 Genesis GV60 hakkında teknik bilgiler

Genesis henüz herhangi bir performans spesifikasyonu açıklamadı, ancak marka GV60’ın Kia EV6 ve Ioniq 5 EV’lerle aynı E-GMP temellerine dayandığını söyledi.

Bu, EV6 GT ile aynı 577 beygir çift motorlu elektrikli güç aktarma organını ve maksimum 251 mil (400 km) menzil sunması gereken 77,4 kWh pil paketini alabileceğimiz anlamına geliyor. Araç aynı zamanda Kia’nın daha az güçlü 226 beygirlik tekli elektrik motoruyla da mevcutsa, bu menzil rakamı aynı pille maksimum 328 mile yani 527 Km ye çıkabilir.

Elektrikli SUV 2021 Genesis GV60 Tanıtımı Yapıldı!

Genesis GV60’ın 350kW şarjı destekleyen aynı 800 voltluk elektrik sistemini alması gerektiğinden, şarj sürelerinin de EV6’ya benzer olmasını bekliyoruz. Bu, uygun şekilde güçlü bir DC hızlı şarj cihazına bağlandığında yüzde 10 ila 80’lik bir şarjın sadece 18 dakika sürmesi gerektiği anlamına gelir.

Coupe SUV, Genesis G70 Shooting Brake ile aynı bölünmüş seviyeli farlara sahiptir. Ancak markanın ticari marka radyatör ızgarası daha iyi görünmek için boş bırakılmış. Aracın şekli Kia EV6’nınkine çok benziyor, ancak Genesis tasarım dili gövdeye uygulanmış.

Aerodinamik verimlilik adına Genesis, açılır kapı kolları ve geleneksel kapı aynalarını kabindeki ekranlara bağlı arka görüş kameralarıyla değiştirmiş. Yeni EV ayrıca, panelin ön kanatların üst kısmını kestiği bir Genesis modelinde “kapşonlu kaputun” ilk örneğini oluşturuyor.

Elektrikli SUV 2021 Genesis GV60 Tanıtımı Yapıldı!

Elektrikli SUV 2021 Genesis GV60 içeride ise, Genesis, “Beyaz Alanın Güzelliği” tasarım anlayışına bağlı kalmıştır. Kabin mümkün olduğunca havadar olacak şekilde yapılmış ve ön paneldeki düğmeler görece minimumda tutulmuş.

Gösterge paneli ve bilgi-eğlence sistemi, GV80 SUV’lerinkine çok benziyor, ancak orta konsol yeni bir tasarım benimsemiş. Bir Elektrikli Versiyon olduğu için GV60, Genesis’in söylediğine göre içeride daha fazla yolcu alanı sağlayan tamamen düz bir zemine sahip olarak üretilmiştir.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu