Çin Malı Elektrikli Otomobil Fiyatları

Çin Malı Elektrikli Otomobil Fiyatları Elektrikli araba üreten ülkelerden biri olan Çin’de, otomobil fiyatları alıcıların merak konusudur. Oldukça ekonomik olan fiyatlarıyla elektrikli arabalar dünyada  en çok tercih edilenler arasında olmaya aday.

Çin Malı Elektrikli Otomobil Fiyatları Elektrikli araba üreten ülkelerden biri olan Çin’de, otomobil fiyatları alıcıların merak konusudur. Oldukça ekonomik olan fiyatlarıyla elektrikli arabalar dünyada  en çok tercih edilenler arasında olmaya aday. SAIC- GM- WULİNG şirketinin ürettiği Baojun  E100 ise en bilindik ve tercih edilen arabaları arasında yer alıyor. Sadece 29 kw elektrikli motoru olan Baojun  E100 konforu ve kalitesiyle de göz dolduruyor.

Çin Malı Elektrikli Otomobil Fiyatları ve Baojun E 100’ün Özellikleri

Baojun E 100, kullanımı çok kolay ve elektrikli otomobil oluşuyla en çok tercih edilen Çin markası olarak kendini gösteriyor. Ekonomik oluşuyla birlikte özellikleri de otomobil severlerin ilgisini çekiyor. Teknik özellikleri ise aşağıdaki gibi sıralanmıştır;

  • Uzunluğu, 1,670 mm olduğu için park sorununa da çözüm sunuyor,
  • Aks mesafesi ise  1,600 mm
  • Dönüş çapı :  3,7 metre olarak kullanım kolaylığı sağlıyor
  • Hızlı şarjıdestekleyen bataryası ile evden şarj edilse bile 7,5 saate kadar dolma süresi ile araç severler için kolaylık sunmaya devam ediyor.
  • Aracın sürati ise maksimum  100 km/s  ve aracın içinde 7 inç’lik dokunmatik ekranı da bulunuyor.

Amerikan General Motors ‘un Baojun ile ortak olarak çıkarttıkları mini araba, kullanıcıya hem konfor  sağlıyor, hem de lüks dizaynı ile araba severlerin en çok tercih ettiği otomobil olarak kendini üst sıralarda gösteriyor.

Çin Malı Elektrikli Araba Baojun E100 Ne Kadar Tercih Ediliyor?

Çin ve Amerikan ortak üretimi olarak alıcısıyla buluşan iki kişilik mini araba, iç dizaynı ile sunduğu kolaylığın yanında, elektrikle çalışması ile kullanıcıya yakıt tasarrufu da sağlıyor. Diğer özellikleri arasında olan ‘yaya uyarı sistemi’ ve elektronik direksiyon kolaylığı ile her alıcıya hitap etmeye devam ediyor.

Otomobilin oldukça renkli iç dizaynı ise dikkatlerden kaçmıyor ve aracın en göz alıcı kısmı olmayı başarıyor. Bu önemli özellikleri ve birçok avantajıyla Baojun E100 sık tercih edilen araçlar arasına adını tercih listesinin başına yazdırmayı başarıyor. 29 kilowatt olan motoru ise  saatteki hızı 100 km olarak alıcılarını bekliyor.

Benzer içerikler

Turgay Şener

Yerli otomobil sitesi yazarı olan Turgay Şener'e ait otomobil haberleri ve gelişmeler burada yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu