CES 2022 Fuarında TOGG Sedan Sürprizi! Yeni Modelle Herkesi Ters Köşe Yaptı

CES 2022 Fuarında TOGG Sedan Sürprizi! Yeni Modelle Herkesi Ters Köşe Yaptı

ABD’nin Las Vegas eyaletinde gerçekleştirilen Tüketici Elektroniği Fuarı (CES), TOGG için de önemli bir vitrin olacak. Dünyanın en büyük teknoloji firmalarının yer aldığı fuar içi hazırlıklar yapan TOGG ailesinde sanal konvoy bile düzenlenmişti. Turkish Cargo uçağı ile ABD’ye götürülen yerli otomobil TOGG, dünya sahnesine ilk defa CES 2022 fuarında çıkmış oldu.

Fuardan gelen ilk görüntülerden önce TOGG resmi sosyal medya hesabından çarpıcı bir paylaşım geldi. Paylaşımda yer alan kısa videoda, elektrikli sedan modelinin yer alması dikkatlerden kaçmadı. “Teknoloji dünyasının önemli buluşma noktası CES 2022 – Tüketici Elektroniği Fuarı’na hazırız” notuyla paylaşılan bu gönderi, TOGG hayranlarının bile kafasını karıştırırken bunun çok büyük bir sürpriz olması daha sonra ortaya çıktı.

TOGG C-Sedan Elektrikli Model Vitrinde

TOGG C-Sedan Elektrikli Model Vitrinde

CES 2022 fuarına C-SUV modeli ile gittiği bilinen TOGG markasından C-sedan hamlesi geldi. Las Vegas’taki CES 2022 öncesi yapılan paylaşımda C-Sedan son hali merak uyandırdı. CES 2022 fuarını yerinde takip eden gazeteci Hakkı Alkan, sosyal medya hesabından TOGG standındaki aracın örtülü halini paylaşınca sürpriz ortaya çıktı.

TOGG C-sedan model elektrikli araç da CES 2022 fuarında tanıtılan modeller arasındaki yerini aldı. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, elektrikli C-SUV modelin 2023’ün ilk aylarında yollarda olacağının sözünü verdi. Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği sedan modelin ise C-SUV ‘dan 18 ay sora yollara çıkacağı belirtildi.

Elektrikli Şarj Altyapısı İçin Çalışılıyor

TOGG’un 2023 yılında yollarda olması beklenirken, Türkiye’nin dört bir yanında da elektrikli şarj altyapısına yönelik çalışmalar başladı. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş konuyla ilgili açıklamasında, “Hızlı şarj altyapısının oluşmasına katkıda bulunmak için şirket kurduk. TOGG Akıllı ve Hızlı Şarj Çözümleri A.Ş. ile hazırlıklara başladık. Şarj altyapısı gereksinimleri konusunda çalışmalar tüm paydaşların görüşleri alınarak tamamlandı.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir