Bentley CEO: “12 silindirli bir plug-in hibrit yapmayacağız”

Bentley CEO: "12 silindirli bir plug-in hibrit yapmayacağız" Bentley, 2030'a kadar tamamen elektrikli olacak ve 2026'da yalnızca EV'ler ve plug-in hibritler satacağını söylüyor. Peki

Bentley CEO: “12 silindirli bir plug-in hibrit yapmayacağız” Bentley, 2030’a kadar tamamen elektrikli olacak ve 2026’da yalnızca EV’ler ve plug-in hibritler satacağını söylüyor. Peki bu, şirketin yeni Continental GT Speed’e takılan efsanevi çift turboşarjlı W12 motoru için ne anlama geliyor?

Bentley CEO Adrian Hallmark, “12 silindirli bir plug-in hibrit yaratmayacağız” diyor. Bunun nedeni kitle. Bir bataryayı ve 12 silindiri mevcut arabaya yerleştirmek çok büyük bir zorluk olurdu … Şu anda yaptığımız en ağır arabaya 250 kg daha batarya koyarsanız, sadece onu farklı bir boyuta iter. ”

Mantıklı. Bu nedenle, gelecekteki plug-in Bentley’ler mevcut Bentayga Hybrid’e takılan 3.0 litrelik V6’yı ve / veya Porsche Panamera & Cayenne Turbo S e-Hybrid’den 4.0 litrelik V8’i kullanabilir. Şirketin ‘Beyond100’ planı, 2023 yılına kadar her Bentley’nin bir plug-in hibrit güç aktarma organı ile satışa sunulacağını vaat ediyor – bunlardan en az biri bu yıl piyasaya sürülecek.

Bentley CEO: "12 silindirli bir plug-in hibrit yapmayacağız"

Ancak Hallmark, Speed’in W12 için bir “kuğu şarkısı” olmadığını, “etkin bir şekilde yeni bir motor olan şeyde hala hayatın” olduğunu iddia ediyor.

“Markamızın zirvesi bu. Continental GT’nin temeli buydu ve bu motorla gerçekten gurur duyuyoruz. Şimdiye kadar inşa ettiğimiz en temiz olanı. Ve daha sonra yapacağımız iyileştirmelerle, 12 silindirli daha çok şey yapacağız ”diyor. 2003 yılından bu yana Bentley, 12 silindirli motorlara sahip 100.000’den fazla otomobil üretti.

Bentley CEO: "12 silindirli bir plug-in hibrit yapmayacağız"

Güç konusunda Bentley’nin “[W12] ‘den çok daha fazla [güç] elde edebileceğini, ancak otomobillerimiz spor arabalar değil… uzun mesafeleri toplam konfor içinde yapacak otomobiller üretiyoruz. Ürünlerimizi geliştirirken [büyük güç ve hız] birincil amacımız değildir. 12’yi seviyoruz, şimdiye kadar yaptığımız en iyisi bu. Bunu daha ileri götürmek gibi bir planımız yok, ancak meraklıyız, bu yüzden bu alanı izleyin. “

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu