Şok açıklama!! Bakan Varank’tan TOGG için fiyat açıklaması geldi!

Bakan Varank'tan TOGG için fiyat açıklaması geldi!

TOGG fiyatı ile ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOGG için fiyat açıklaması yaptı. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) 2023 de yollarda olacağı söylenen otomobilin fiyatına ilişkin olarak, “Aracın fiyatı şu andan belli değil. Şunun sözünü veriyor arkadaşlar. Araç kendi sınıfında Türkiye’deki araçlarla yarışacak bir fiyattan piyasaya çıkacak” açıklamasında bulundu.

TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş ise dünyada ilerleyen zamanlarda ortaya çıkabilecek batarya krizinin çip krizinden daha önemli olabileceğini belirterek, “Biz başından itibaren bu işi planlayarak çözeceğimiz için, o batarya hücre krizine takılmayacağız” açıklamasında bulundu.

“Kimse bakana bakmıyor ama arabaya bakıyor”

TEKNOFEST‘te yer alan yerli otomobil TOGG standında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Bakan Varank, “Ben alanda geziyorum, Türkiye’nin otomobiline olan ilgi benden daha fazla olarak düşünüyorum. Kimse bakana bakmıyor ama Yerli otomobilimize bakıyor. İnşallah orada da süreçler planladığımız şekilde devam edecek. Biz Türkiye’nin otomobili projesiyle dünyada değişen otomotiv endüstrisine Türkiye’nin bir cevabını vermiş oluyoruz” ifadesinde bulundu.

Sabah gazetesinde yer alan Cevdet Özdemir’in haberine göre Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank şunları dile getirdi.

Açıklamalar şu şekilde; “Otomotiv endüstrisindeki değişimi biz daha erken görerek doğuştan elektrikli, otonom özellikleri olan ve fikri mülkiyet hakları yüzde 100 bize ait olan, bu sayede de çok farklı teknolojileri çok kolay bir şekilde entegre edebildiğimiz bir projeyi başlatmıştık. O projede planlandığı şekilde gidiyor. Bundan memnunuz” şeklinde oldu.

Bakan Varank'tan TOGG için fiyat açıklaması geldi!

Ayrıca bunları da dile getirdi. “Türkiye yılda 2 milyon otomobil ürüten bir ülke. Bu sene Türkiye’de 750 bin araç satılması öngörülüyor. 2 milyon araç üreten bir Türkiye’nin otomotiv endüstrisindeki dönüşümü yakalaması lazım. Bunu nasıl yapacak? Türkiye’nin otomobili ile yapacak. Biz geleceğin teknolojilerini bu otomobil projesi ile şu anda tasarlıyoruz, üretiyoruz, tedarikçilerimiz geleceğin otomobiline yönelik üretim yapma kabiliyetini kazanıyor”

“Aracın fiyatı şu andan belli değil. Şunun sözünü veriyor arkadaşlar. Araç kendi sınıfında Türkiye’deki araçlarla yarışacak bir fiyattan piyasaya çıkacak ” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

TOGG için fiyat açıklaması detayları

Türkiye’nin Otomobili TOGG için gerekli fiyatı hakkında açıklamalar bu şekilde olmuştur. Yani rekabet yapabilecek değerde olacaktır. Açıklaması yapıldı. Sizin de bu fiyatlar hakkında yorumlarınızı aşağıya bırakabilirsiniz. Bizde tahmini bir fiyat verdiğimiz yazımıza da bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir