Bakan Varank TOGG’u Ziyaret Etti ve Kritik Açıklamalarda Bulundu!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve komisyon üyeleri TOGG'u ziyarette bulundu. TOGG ziyaretinde kritik açıklamalarda bulunuldu. İşte detaylar...

Yerli otomobil TOGG gezisinde Bakan Varak, Ziya Altunyaldız, Fahri Çakır, Ahmet Çolakoğlu, Fuat Köktaş, Osman Boyraz, Semra Kaplan Kıvırcık, Ayhan Altıntaş, Tahsin Tarhan, Abdurrahman Başkan, Çetin Ali Dönmez ve Mehmet Fatih Kacır isimleri yer aldı.

Gezide üst yönetici Gürcan Karakaş, TOGG çalışmaları hakkında maket önünde sunum yaptı. Sunumda TOGG fabrikasının 1,2 milyon metrekare alan üzerine yapıldığını ve teknoloji merkezlerine yakınlığından da bahsetti. Ayrıca Gürcan Karakaş gelecekte otomotiv sektöründe hızlı büyüyecek segmentin “C SUV” olduğunu açıkladı ve Türkiye’nin pazara girmesinin kritik önem taşıdığını ifade etti.

Gezi 2 Saat Sürdü

Gezi 2 Saat Sürdü

Bakan Varank ve yanındakiler yerli otomobil TOGG’un C SUV segment aracını inceledi. Ayrıca Bakan Varank’ın daveti üzerine CHP Kocaeli Milletvekili olan Tarhan, yerli otomobilin direksiyonuna oturdu. Üst Yönetici Gürcan Karakaş, milletvekilinin yanına oturarak aracın teknik özellikleri hakkında da bilgiler verdi.

Bakan Varank ve beraberindeki heyet gezide Bilişim Vadisi turu da yaptı. Geziye katılan komisyon üyelerine Bilişim Vadisi Genel Müdürü Ahmet Serdar İbrahimcioğlu çeşitli bilgiler verdi. Gezi yaklaşık olarak 2 saat sürdü.

Bakan Varan İncelemelerde Bulundu

TOGG ziyareti sonrasında Bakan Varank, SAHA İstanbul’un yaptığı SAHA EXPO Fuarı’nda çeşitli incelemelerde bulundu. İncelemeler sonrasında bakan gazetecilerden gelen soruları yanıtladı. Bakan Varank, “TOGG hakkında çalışanlardan sürecin gidişatı hakkında bilgi aldık. Türkiye’nin yerli otomobil projesi hedeflendiği doğrultuda devam ediyor. Fabrikanın inşaatı son hız sürüyor.” Açıklamalarında bulundu.

Bakan Varank, 2022’nin son döneminde TOGG’un seri üretim bandında olacağını belirterek, “Diğer partilerden de milletvekilleri vardı. Herkese bilgilendirme yaptık. Eminim milletvekilleri gördüklerinden hoşnut olmuşlardır. Yaklaşık olarak Türkiye’nin 2 milyon araç üretim kapasitesi var.” İfadelerinde bulundu.

Benzer içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu